Facebook запускає  нові інструменти для вирішення проблем із фейками

Facebook запускає нові інструменти для вирішення проблем із фейками

12:02,
16 Грудня 2016
1981

Facebook запускає нові інструменти для вирішення проблем із фейками

12:02,
16 Грудня 2016
1981
Facebook запускає  нові інструменти для вирішення проблем із фейками
Facebook запускає  нові інструменти для вирішення проблем із фейками
Автори:
Facebook анонсувала нові функції для боротьби з розповсюдженням фейкових новин в соцмережі.

Компанія Facebook представила низку засобів для боротьби з фейковими новинами, які вже спричинили політичні скандали на виборах в США, пише BBC. Перш за все, користувачі зможуть сповіщати про несправжню новину. Схожий інструмент соцмережа використовує щодо контенту, який містить мову ворожнечі, сцени насильства або сексуального характеру, тощо. Більше детально про це йдеться у  «Стандартах спільноти».  Якщо новина, яка імовірно є фейковою, набере достатню кількість скарг від користувачів, тоді вона буде спрямована на перевірку в інформагенції та інші сторонні компанії, які займаються фактчекінгом. Як пише Mashable, усі ці організації є учасниками ініціативи International Fact-Checking Network.

Новини, які містять непідтверджені факти, тепер матимуть спеціальні помітки, як «спірні». Вони і будуть відображатися нижче в стрічці новин. Користувачі матимуть змогу поширити подібну новину, але на їх екранах буде з'являтися попередження про те, що новина є «спірною».

Змін зазнає і алгоритм формування стрічки новин Facebook. Компанія обіцяє, що треті особи не зможуть більше поширювати фейкові новини під виглядом реальних новинних організацій.

Раніше користувачі повідомили про тестування одного з інструментів - соцмережа попросила їх оцінити наскільки заголовок відповідає новині та чи не використовує він «оманливі вирази». Тоді ще було не зрозуміло, чи стане Facebook запускати цю функцію повноцінно.

Раніше CEO Facebook Марк Цукерберг назвав божевіллям звинувачення Facebook у тому, що саме розповсюдження фейкових новин через стрічку соцмережі вплинуло на перемогу Дональда Трампа на виборах президента США. Такі лейтмотиви спостерігалися у колонці видання The Next Web, де йдеться про те, що алгоритми платформи розділили користувачів на два окремі табори, в результаті чого прихильники Клінтон уявлення не мали про те, наскільки сильну підтримку отримав кандидат від республіканців, а також у колонці видання Mashable, де автор запропонував знищити поточний алгоритм формування стрічки новин у Facebook і побудувати його з нуля. 

The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду