Валерій Пекар: проблема безпеки інтернету включає три складові

Валерій Пекар: проблема безпеки інтернету включає три складові

15:03,
7 Лютого 2017
4554

Валерій Пекар: проблема безпеки інтернету включає три складові

15:03,
7 Лютого 2017
4554
Валерій Пекар: проблема безпеки інтернету включає три складові
Валерій Пекар: проблема безпеки інтернету включає три складові
Автори:
Проблема безпеки інтернету є комплексною проблемою і включає в себе три різні складові. Про кожну з них сьогодні, 7 лютого, на прес-конференції Інтернет Асоціації України на тему: «День безпечнішого Інтернету: нові виклики» розповів співзасновник Громадянської Платформи «Нова країна» Валерій Пекар.

Співзасновник Громадянської Платформи «Нова країна» Валерій Пекар відзначив, що проблема безпеки інтернету є комплексною проблемою і включає в себе три різні складові. Першою такою складовою є питання безпеки контенту, у першу чергу, для дітей та підлітків, «що означає можливість обмеження доступу до шкідливого для дітей контенту, а також можливість усунення різних небезпек, які існують в мережі». «Друга складова стосується безпеки та прав людини. Нині право на доступ до інтернету в усьому світі розглядається як одне з невід’ємних прав людини. Третя складова полягає у безпеці функціонування інфрастуктур, що стосується сервіс-провайдерів, контент-провайдерів, телекомунікаційних операторів — тобто всіх тих, хто забезпечує ці можливості», — пояснив пан Пекар.

Він також наголосив, що про безпеку інтернету особливо важливо говорити під час війни. «Сьогодні інтернет стає полем бою з точки зору гібридної війни Росії проти України, з точки зору інформаційної агресії, і це означає поширення величезної кількості фейкових новин, насилля, спроби розхитати ситуацію, посіяти паніку. Кіберпростір є таким самим полем бою, як суходіл, повітря і море. Ми розуміємо, що це стосується не лише кібератак на окремі інфраструктури: полем бою стає свідомість кожного українського громадянина — і дорослого, і дитини. Тож, говорячи про безпеку інтернету, ми не можемо не говорити про протидію інформаційній агресії Росії». 

Окрім цього, за його словами, Україна, яка посідає 162 місце у світі за рівнем економічної свободи, має проблеми з діяльністю силових структур, які втручаються у бізнес-процеси, а а також проблема монополізму. «Є велика кількість різноманітних силових структур, які послугувуючись власними мотивами, несанкціоновано, незаконно втручаються в діяльність суб’єктів господарської діяльності. Існує також проблема монополізму, пов’язана з діяльністю великих операторів, тобто проблема рівного доступу до базової інфраструктури так і не вирішена. В України досить слабка антимонопольна політика, яка не сприяє розвитку масового підприємництва», — підсумував Валерій Пекар. 

На критичній важливості належної реалізації права кожного громадянина на досуп до інтернету наголосив і голова Правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко. Вінвідзначив, що «ІнАУ неодноразово виступала з пропозицією щодо внесення змін до КУ, де було би чітко гарантоване право людини на вільний доступ до мережі Інтернет». 

Разом з тим, він неодноразово наголошував, що «ІнАУ виступає проти впровадження будь-яких технічних механізмів інтернет-цензури, будь-яких законопроектів, які це передбачають». 

Голова комітету ІНАУ з питань ІКТ в освіті Іван Пєтухов зауважив, що поки організація у першу чергу займається захистом самого інтернету. 

«Більш ніж 50 законопроектів лежать у ВР, які на сьогоднішній день вимушують нас боротися за його існування. Майже всі країни світу (за винятком Північної Кореї, РФ, Китаю) імплементували в своїх законодавчих актах те, що доступ до інтернету є невід’ємним правом людини. І для цього не треба змінювати Конституцію, це просто треба визнати на рівні держави. Бо інформація - це найпотужніша зброя», - підсумував пан Пєтухов. 

Він також відзначив, що де-факто Україна вже подолала відмітку в 70% проникнення інтернету. Проте через війну вирахувати точний відсоток проникнення інтернету в усій країні поки неможливо. 

Нагадуємо, що сьогодні в усьому світі відзначається Всесвітній день безпечного Інтернету. 

Історія цього заходу почалася з ініціативи проекту ЄС SafeBorders в 2004 році й далі розвивалася мережею Insafe за підтримки Єврокомісії. Головна мета Дня - просувати ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо серед дітей та молоді. Нині цей день відзначають в близько 100 країнах світу.

Кожного року до Дня безпечного Інтернету обирається конкретна тема - гаслом цього року організатори обрали «Будь зміною: об’єднуємося для кращого Інтернету!» («Be the change: Unite for a better internet»). Організатори SID в Україні запропонували усім охочим долучитися до #saferinternetchallenge - створити та опублікувати свою власну обіцянку щодо безпечної поведінки в мережі. Наприклад, обдумано публікувати інформацію та фотографії, які стосуються інших людей. Або не використовувати гаджети як няню для дитини.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ІнАУ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду