Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Netflix вийшов на ринки України та ще 130 країн
Таку заяву зробив співзасновник і виконавчий директор Netflix Рід Хастінгс на виставці CES 2016 у Лас-Вегасі (США), повідомляє прес-центр компанії.
«Сьогодні ви стали свідками народження нової глобальної інтернет-телевізійної мережі, - сказав пан Хастінгс. - Із цим запуском споживачі в усьому світі - від Сінгапура до Санкт-Петербурга, від Сан-Франциско до Сан-Паулу - матимуть можливість насолоджуватися телешоу й фільмами одночасно - більше не потрібно чекати. За допомогою інтернету ми вкладаємо владу в руки споживачів, щоб дивитися контент коли завгодно, де завгодно і на яких завгодно пристроях».
На сайті Netflix є мапа покриття сервісу, на якій, з-поміж інших країн, позначено й Україну (за винятком окупованого Росією Криму, хоча в Росії сервіс розпочав роботу). Поки що Netflix не буде доступним у Китаї, хоча компанія продовжує вивчати можливості для надання там послуг. Він також не буде доступний у Криму, Північній Кореї та Сирії через санкції США до цих країн і регіонів та відповідні урядові обмеження для американських компаній.
Відтепер українські інтернет-користувачі можуть на сайті www.netflix.com обрати один з трьох тарифних планів вартістю 7,99, 9,99 та 11,99 євро на місяць. Тарифні плани відрізняються якістю відеопотоку (преміум підтримує Ultra HD), а також кількістю пристроїв, на яких одночасно можна дивитися відео. Оплатити передплату можна з допомогою банківських карток Visa, Master Card, AmEx або електронної платіжної системи PayPal. Netflix пропонує новим користувачам перший місяць спробувати його послуги безкоштовно.
У 2016 році компанія планує випустити 31 оригінальний серіал (як нові, так і продовження старих), два десятки оригінальних ігрових і документальних фільмів, стендап-комедійні шоу та 30 оригінальних дитячих серіалів. Усі вони будуть доступними в один і той самий час для користувачів Netflix по всьому світу.
Контент Netflix доступний переважно англійською мовою, він дубльований або субтитрований двома десятками мов. Втім, дубльованих російською мовою на Netflix є лише близько двох десятків мультфільмів - для української аудиторії це вкрай мало. 6 січня компанія додала арабську, корейську та китайську (спрощена і традиційна) мови. Пан Хастінгс пообіцяв поступово додавати більше мов.
Netflix запустив свій сервіс потокового відео у 2007 році в США, згодом вийшов на ринки Канади, Латинської Америки, Європи, Австралії, Нової Зеландії і Японії. До січня 2016 року сервіс охоплював 60 країн. Сервіс доступний з будь-яких пристроїв, що мають підключення до інтернету, у тому числі персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів, смарт-телевізорів та ігрових приставок.
Нагадаємо, що 9 жовтня 2015 року Netflix випустив документальний фільм про український Євромайдан «Зима у вогні». Стрічка стала доступною для платного перегляду в тих країнах, у яких працює Netflix. Україна до їх переліку на той час не входила.
Фільм «Зима у вогні» знімався на замовлення Netflix Євгеном Афінеєвським, Деном Толмором, UkrStream.TV, SPN Productions в асоціації з Passion Pictures, Campbell Grobman Films та Rock Paper Scissors Entertainment. У фільмі використано кадри, зняті 28 операторами.
19 жовтня 2015 року відеоресурс Vimeo видалив оприлюднений 17 жовтня фільм «Зима у вогні» за скаргою Netflix. Водночас фільм «Зима у вогні» залишається доступним на деяких українських піратських ресурсах.