У суперечці щодо плагіату в «Інспекторі Фреймут» Новий канал і «1+1» дійшли до Верховного суду

У суперечці щодо плагіату в «Інспекторі Фреймут» Новий канал і «1+1» дійшли до Верховного суду

17:38,
3 Лютого 2016
4953

У суперечці щодо плагіату в «Інспекторі Фреймут» Новий канал і «1+1» дійшли до Верховного суду

17:38,
3 Лютого 2016
4953
У суперечці щодо плагіату в «Інспекторі Фреймут» Новий канал і «1+1» дійшли до Верховного суду
У суперечці щодо плагіату в «Інспекторі Фреймут» Новий канал і «1+1» дійшли до Верховного суду
Автори:
Справа про наявність плагіату в програмі «Інспектор Фреймут» каналу «1+1», про що заявляє Новий канал, на якому виходить програма «Ревізор», буде розглядатися у Верховному суді України.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу групи StarLightMedia, до якої входить Новий канал.

Як відомо, у листопаді 2015 року Новий канал виграв касацію в каналу «1+1». Зі слів директора юридичного департаменту Нового каналу Катерини Мороз, Вищий господарський суд постановив, що залишає у силі рішення першої інстанції – Господарського суду міста Києва, який зобов’язав телерадіокомпанію «1+1» та продакшн «1+1» припинити дії щодо порушення авторських прав Нового каналу на типовий сценарій «Ревізора» та програму «Ревізор».

Не погодившись із рішенням Вищого господарського суду України на користь Нового каналу, телерадіокомпанія «Студія 1+1» подала заяву до Верховного суду України.

«Підстави для перегляду рішення касаційного суду, зазначені в заяві, отриманому Новим каналом: неоднакове застосування Вищим господарським судом України норм матеріального і процесуального права», - повідомляє група StarLightMedia.

Розгляд справи у Верховному суді призначено на 17 лютого. У засіданні візьмуть участь Судова палата у господарських справах, Судова палата в кримінальних справах і Судова палата у цивільних справах Верховного суду України.

Нагадаємо, з 2011 року телеведуча Ольга Фреймут вела на Новому каналі реаліті-шоу «Ревізор», у якому перевіряла заклади громадського харчування та готелі в різних містах країни на предмет якості обслуговування, приготування страв, вмісту продуктів, стану номерів. З початку 2014 року телеведуча перейшла працювати на «1+1».

У травні 2014 року стало відомо, що пані Фреймут готує ревізорський проект на «1+1». У юридичному департаменті Нового каналу заявили, що якщо новий проект «1+1» виявиться плагіатом, Новий канал «захищатиметься всіма доступними способами».

У вересні 2014 року на «1+1» стартував проект «Інспектор Фреймут», у якому пані Фреймут теж перевіряє заклади громадського харчування.

21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі 414 тис. 120 грн, а телеканал «1+1» - компенсацію в розмірі 803 тис. 880 грн. Загальна сума грошової компенсації в розмірі 1,2 млн грн. була розрахована Новим каналом як подвійна ціна продажу формату програми «Ревізор».

Канал «1+1» заявив, що не згоден з рішенням суду першої інстанції, і подав апеляцію. Київський апеляційний господарський суд призначив повторну судову експертизу у сфері інтелектуальної власності, 2 червня це рішення підтвердив Вищий господарський суд України.

Після повторної експертизи 3 вересня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми «Інспектор Фреймут» і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації Новому каналу в розмірі понад 1,2 млн грн.

Коментуючи це рішення суду, адвокат і представник ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"» Лариса Варічева заявила: «Ми згодні з висновками апеляційного суду про те, що при створенні телепередачі "Інспектор Фреймут" була використана загальна ідея, концепція телепередачі "Ревізор"; проте ані ідеї, ані концепції не охороняються авторським правом, через це таке використання є досить правомірним з боку Телерадіокомпанії "Студія 1+1"».

Новий канал заявив, що подаватиме касаційну скаргу. Апеляційний суд, на думку юристів Нового каналу, невірно застосував міжнародне і національне законодавство. На переконання Нового каналу, «Інспектор Фреймут» скопіював набагато більше, ніж «загальну ідею, концепцію» - очевидною є переробка власного твору Нового каналу - соціального реаліті «Ревізор».

10 листопада Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Нового каналу і скасував постанову Київського апеляційного господарського суду від 3 вересня, яка була прийнята на користь «1+1».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду