В Україні стартувала інтернет-платформа громадянської освіти ВУМ-online

В Україні стартувала інтернет-платформа громадянської освіти ВУМ-online

15:10,
26 Жовтня 2015
8031

В Україні стартувала інтернет-платформа громадянської освіти ВУМ-online

15:10,
26 Жовтня 2015
8031
В Україні стартувала інтернет-платформа громадянської освіти ВУМ-online
В Україні стартувала інтернет-платформа громадянської освіти ВУМ-online
Автори:
У жовтні в Українському кризовому медіа-центрі відбулося офіційне відкриття онлайн-платформи громадянської освіти Відкритого Університету Майдану — ВУМ-online.

Перевагою проекту є доступ до світових знань тих громадян, які не володіють англійською, а таких, за словами координатора ВУМу Остапа Стасіва, 95 % українців, і тому не можуть користуватися безліччю відкритих навчальних матеріалів в інтернеті.  «Проект у першу чергу зацікавить тих, хто хоче реальних змін як у своєму житті, так і в державі», - кажуть організатори.
Запуск проекту став можливий завдяки співпраці Відкритого Університету Майдану (ВУМ) і запорізької IT-компанії Roll’n’Code, що підтримала розробку платформи ВУМ-online. За словами Антона Савченка, керівника підрозділу розробки та впровадження ІТ-компанії Roll’n’Code, у планах ВУМ-online – переклад платформи англійською мовою й над випуском мобільних додатків для ресурсу.
Серед авторів курсів дистанційної платформи громадської освіти  ВУМ-online — провідні українські викладачі з міжнародним досвідом у бізнес-освіті та громадянські активісти, які презентували дистанційні курси на ВУМ-online. Зокрема, декан Київської бізнес-школи Михайло Крикунов і президент благодійного фонду «Пацієнти України» Дмитро Шерембей. Команду ініціаторів і розробників на прес-конференції представляли координатор Відкритого Університету Майдану Остап Стасів і керівник підрозділу IT-розробок компанії Roll’n’Code Антон Савченко.

Остап Стасів, Михайло Крикунов, Антон Савченко, Дмитро Шерембей

Вже у жовтні громадяни України отримають доступ до перших курсів ВУМ-online: «Управлінські рішення на базі фінансів» Михайла Колісника, «Стратегічне мислення» Михайла Крикунова, «Креативний активізм» Дмитра Шерембея, «Моя впливова історія: цінність, досвід, взаємодія» Лариси Хоманс, «Конституція України – абетка громадянина» Олександра Москалюка.

Крім того, до кінця 2015 року планується запустити ще 5 курсів, а на наступний рік ВУМ-online планує додати близько 20 повноцінних курсів. 

ВУМ-online — це дистанційна платформа громадянської освіти з рівним доступом до знань для кожного громадянина України. Ця освітня ініціатива громадських активістів, викладачів і випускників українських бізнес-шкіл виникла у грудні 2013 року, під час революційних подій на Майдані Незалежності. Проект дозволяє навчатися без прив`язки до комп`ютера.

Завдяки швидкісному інтернету студент ВУМ-online отримує короткі навчальні відеолекції на смартфоні, планшеті, лептопі тощо. Головна мета проекту — дати можливість всім зацікавленим українцям отримати знання, що необхідні для набуття громадянських компетенцій і сталого особистого розвитку.

На думку Остапа Стасіва, «цей освітній проект — новий щабель розвитку Відкритого Університету Майдану, який дозволить вільно отримувати громадянську освіту в Україні, адже попит у суспільстві надто високий. У результаті, завдяки сучасним технологіям, громадська освіта дозволить нам побудувати активне громадянське суспільство».

Більше інформації про проект за посиланням

Нагадуємо, що раніше в Україні стартував громадський проект масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus», який самостійно створює та розміщує відкриті онлайн-курси на власному сайті, а також надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам та компаніям-лідерам в своїй галузі публікувати й розповсюджувати курси на цій платформі. Мета проекту – створення взаємопов’язаних циклів курсів з найактуальніших для країни тем (бізнес, IT, іноземні мови, право, історія тощо). 

Фото надані організаторами

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду