За Україною закріпили кириличний домен першого рівня .укр

00:00,
2 Березня 2011
822

За Україною закріпили кириличний домен першого рівня .укр

00:00,
2 Березня 2011
822
За Україною закріпили кириличний домен першого рівня .укр
Входимо в етап запуску домена.

Міжнародна некомерційна організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), що розподіляє доменні імена та ІР-адреси, закріпила за Україною кириличний домен першого рівня .укр, повідомляє АІН.

 

За підсумками другого етапу (String Evaluation) процесу  отримання Україною власного кириличного домену їй було виділено сполучення літер кириличного алфавіту «укр.» (xn--j1amh). Саме доменне ім’я ще не делеговане, фактично «.укр» лише забронювали.

 

За правилами ICANN реєстрація доменів першого рівня, що складаються з літер нелатинських алфавітів, відбувається у три етапи. На першому, по отриманні заявки від країни, готується процедура та визначається організація, яка делегуватиме домени в країні (в Україні це Український мережевий інформаційний центр, заснований Кабінетом Міністрів і очолюваний Юрієм Гончаруком). На другому бронюється сполучення літер. Третій, у який зараз входить Україна – запуск домена - за словами Гончарука, має завершитись восени 2011 року.

 

Зараз в Україні існують кириличні домени системи IDN (Internationalized Domain Names). Вони складаються зі слів, записаних літерами національного алфавіту, але вимагають одночасного використання латиниці для запису правої частини доменної адреси com.ua або kiev.ua. Кириличними є 2% українських доменів.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду