Російська пропаганда скористалася поганою комунікацією кампанії з вакцинування в Україні — моніторинг
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російська пропаганда скористалася поганою комунікацією кампанії з вакцинування в Україні — моніторинг
Російська пропаганда скористалась невдачами української влади в організації та комунікації кампанії з вакцинування від коронавірусу. Деструктивні наративи російських медіа та їхніх українських помічників, зокрема каналів Медведчука, каналу «Наш» та «Страни.ua», успішно просувались через негативні очікування в суспільстві. Про це йдеться в моніторингу проникнення російської пропаганди в український медіапростір за лютий 2021 року.
На додачу до комунікаційних невдач влади, із літа 2020 року російська пропаганда щотижня розповідала про ефективність і безпечність вакцини «Супутник V» та агітувала за її використання в Україні. Обіцянки ж української влади закупити якісну вакцину в необхідній кількості пропагандисти називали брехнею. З кінця грудня 2021 року в проросійських медіа з’явилось чимало повідомлень про корупцію в закупівлях, «підпільні щеплення» впливових людей, а також спроб дискредитації європейських вакцин. Тож на час, коли в Україну привезли першу вакцину, очікування в суспільстві були песимістичні.
Проросійські медіа, зокрема підсанкційні телеканали, телеканал «Наш» та онлайн-виидання «Страна.ua», повторювали, що Україна отримує неперевірений індійський аналог вакцини AstraZeneca з невідомою ефективністю та побічними наслідками. Та що лікарі не поспішатимуть вакцинуватись, бо чекають на «ефективнішу» вакцину. Також поширювалась теза, що на вакцинації заробить родина президента Володимира Зеленського.
Телеканал «Інтер» наголошував на відповідальності влади за зрив кампанії з вакцинації та цитував «пересічних людей» і лікарів, які критикували індійську вакцину. До критичного хору долучились і лідери опозиції, зокрема Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, чиї заяви були почасти співзвучні з російською пропагандою. Більше про проникнення російських дезінформаційних наративів в український медіапростір читайте в матеріалі Петра Бурковського.
Фото: скірн з новин каналу Інтер