У жовтні матеріалів з ознаками замовності побільшало на всіх каналах, крім одного — моніторинг
У жовтні матеріалів з ознаками замовності побільшало на всіх каналах, крім одного — моніторинг
У жовтні кількість матеріалів з ознаками замовності в новинах центральних телеканалів зросла майже вдвічі в порівнянні з серпнем. Моніторинг зафіксував зростання на всіх каналах, окрім «України». Про це йдеться у жовтневому підсумку моніторингу «Про що мовчали новини».
Кількість матеріалів з ознаками замовності на «Україні» залишається сталою протягом останнього року, незалежно від політичних процесів, зокрема виборів (26 в жовтні 2020 року, 25 – в серпні 2020 року, 23 – в травні 2020 року, 35 – в лютому 2020 року, 27 – в жовтні 2019 року). У каналу другий показник за кількістю матеріалів з ознаками замовності — як і в серпні, найбільше підозрілих матеріалів моніторинг зафіксував на «Інтері». Тут кількість матеріалів з ознаками замовності зросла з 28 в серпні до 48 в жовтні 2020 року. Майже вдвічі зросла кількість підозрілих матеріалів в новинах інших каналів: на ICTV з 16 до 26, на «1+1» — з 9 до 17, на СТБ — з 7 до 16, на 5 каналі з 2 до 4. Вперше з лютого 2020 року матеріал з ознаками замовності було виявлено в новинах «UA: Першого» — це паркетне повідомлення про підписання угоди між Туреччиною та Україною.
Як засвідчили результати моніторингу, значне зростання відбулося внаслідок передвиборчої активності політичних сил та їхньої прихованої агітації в новинах. Більше про те, якою була джинса та про що новини не говорили читайте в підсумках моніторингу за жовтень.
«Про що мовчали новини…» — це дослідження порушення стандартів інформаційної журналістики, ознак замовності, цензури та замовчування важливих тем у новинах суспільно-політичної тематики семи центральних телеканалів — «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, 5-го каналу, «України» і «UA: Першого». Громадська організація «Детектор медіа» проводить його з 2015 року. Це найбільш ґрунтовний аналіз якості новин українських телеканалів, заснований на розробленій експертом «Інтерньюз-України» Ігором Кулясом прозорій методології. Це ресурсомістке (вивіряється кожна цифра) дослідження новин, які виходять в ефір телеканалів протягом одного тижня, проводиться раз на квартал.
Фото: Детектор Медіа