Закриття місцевих газет збільшує вартість урядування – дослідження

SBM

Десятки місцевих газет закрилися, скоротили свій наклад або перейшли в інтернет за останні роки, пише The Guardian. Тираж газет з 2003 по 2014 рік скоротився на 27%, а штат репортерів - на 35%, згідно зі статистикою Pew Research Centre.

Один з авторів дослідження Пеньджі Гао (Pengjie Gao) вказує, що місцеві газети тримають владу підзвітною. Команда Гао проаналізувала близько 1600 англомовних газет, які функціонують в1266 округах США у період з 1996 по 2015 рік, і виключили округи без щоденної місцевої газети. Дослідники також дивилися як місцева влада використовує гроші платників податків за наявності газети та після її закриття. Вони дійшли до висновку, що після закриття газет місцева влада починає позичати більше грошей, випускаючи муніципальні облігації з більш ризикованими умовами.

Як приклад Пеньджі Гао наводить газети Rocky Mountain News у Денвері та Cincinnati Post у Огайо. Після закриття цих газет спред прибутковості муніципальних облігацій у цих округах значно виріс.

«Ми не можемо запропонувати вам готове рішення цієї проблеми, наше завдання - вказати на проблему», - каже Пеньджі Гао. На його думку, місцеві видання є таким же суспільно важливим благом, як захист навколишнього середовища. Усі визнають, що це важливо, але зрештою, воно дорого коштує.

В минулому році дослідницька група WPP за участю професора Нгаіре Вудс (Ngaire Woods) з Оксфордського університету дійшла висновку, що урядам все складніше зберегти довіру громадян через соцмережі. Осадові особи не в змозі йти в ногу з часом, оскільки виборці опановують нові канали отримання інформації та на її основі формують власну думку.  Зменшення впливу центральної влади і її нездатність ефективно взаємодіяти з громадянами підживлює популізм, радикалізацію та екстремізм в суспільстві.

comments powered by Disqus