Світовий конгрес українців відстежував дезінформацію про Україну у 28 країнах

Голова Місії СКУ Євген Чолій, Укрінформ

Про це розповів на брифінгу голова Місії СКУ Євген Чолій, повідомляє “Укрінформ”.

"Місія СКУ зі спостереження за виборами 2019 року в Україні мала 122 довгострокових спостерігачів, які здійснюють медіамоніторинг 15 мовами від 4 березня на наявність дезінформації щодо України загалом та щодо виборів у 28 країнах світу",  зазначив він.

Чолій відзначив, що медіамоніторинг відбувався у Австралії, Азербайджані, Аргентині, Бельгії, Бразилії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Латвії, Лівані, Мозамбіку, Молдові, Німеччині, ОАЕ, Польщі, Португалії, Сербії, Словаччині, Великобританії, США, Україні, Франції, Хорватії, Чехії та Швейцарії.

"Місія СКУ також зареєструвала у ЦВК 249 короткотермінових спостерігачів з 33 країн світу. Вони спостерігали за виборчим процесом в Україні, а також у дипмісіях України у 25 країнах світу під час двох турів президентських виборів. Місія СКУ оприлюднила свої попередні висновки і готує заключний звіт, який вийде через 8 тижнів після виборів",  підкреслив Чолій.

Голова місії СКУ наголосив, що усі довгострокові спостерігачі попередньо пройшли спеціальний тренінг з дослідження особливостей медіасередовища у виборчий період.

Медіамоніторинг відбувався впродовж двох етапів  спочатку медіаспостерігачі на щотижневій основі надавали онлайн-звіти, надсилаючи базову інформацію про сумнівні новини та аналітику з елементами дезінформації. На другому етапі команда експертів аналізувала цю інформацію та робила висновки.

Результати медіамоніторингу Місія СКУ презентує через 8 тижнів у заключному звіті.

Зауважимо, що “Детектор медіа” також робив огляди про те, що писали російські та західні ЗМІ про вибори в Україні.

 

comments powered by Disqus