На «емоційний» експеримент Facebook скаржиться американський сенатор

dailykos.com

Ворнер, який є членом Сенату з 2008 року, вимагає від Федеральної торговельної комісії повного розслідування так званого «емоційного дослідження» Facebook. В ньому компанія спільно з науковцями експериментувала зі стрічкою новин користувачів, подаючи в ній більше негативних або позитивних новин. Таким чином визначався вплив контенту соцмереж на емоції.  Про це повідомляє mashable.com.

Сенатор подав скаргу у формі листа до голови Федеральної торговельної комісії США Едіта Раміреза (Edith Ramirez). Політик просить ФТК дослідити, яким чином має регулюватися політика компаній, що збирають та аналізують так звані «великі дані».

«Компанії на кшталт Facebook  мають здійснювати широкомасштабні дослідження для того, аби покращити свої продукти, - пише Ворнер. – Проте, зважаючи на таку мінливу природу соціальних медіа, великих даних та інтернету, багато із цих проблем опинилися на неврегульованій території».

Facebook заперечує, що порушив закон під час дослідження і готовий відповісти перед контролюючими органами. Водночас заявляє, що розуміє засмученість людей і прагне покращити свою діяльність у майбутньому, зважаючи на нинішню реакцію.

Сенатор Ворнег – не перший, хто поскаржився до Федеральної торговельної палати США. Минулого тижня це вже зробив Інформаційний центр електронної приватності (The Electronic Privacy Information Center, EPIC). Організація звинуватила Facebook у неповідомленні користувачів про експеримент, використанні обманних практик, маніпулюванні думками людей і закликала комісію розпочати розслідування.

У Британії натомість розслідування вже розпочав  офіс Британського комісара з питань інформації (the British Information Commissioner's Office, ICO).

Скандальне дослідження було здійснене компанією Facebook  у співпраці з Університетом Корнела та Університетом Каліфорнії. Експеримент охопив 689000 користувачів Facebook.

comments powered by Disqus