Релігійні уподобання, оприлюднені у соціальних мережах, шкодять при пошуку роботи - дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Релігійні уподобання, оприлюднені у соціальних мережах, шкодять при пошуку роботи - дослідження
Відповідне дослідження провели вчені із дослідницького Carnegie Mellon University, штат Пеннсильванія, описує Mashable. Вони виявили, що роботодавці, які не мають права під час інтерв’ю ставити питання особистого характеру, усе ж можуть отримати на них відповіді – завдяки соціальним мережам, де користувачі з легкістю самі розкривають секрети свого життя.
Задля експерименту дослідники скористалися даними реальних людей, опублікованими у соцмережах та на сайтах з пошуку роботи, для того, щоби створити резюме, в яких вони акцентували увагу на конфесійній приналежності та сексуальній орієнтації, та онлайн-профайли кандидатів, які нібито шукають роботу.
Після того вони надіслали CV на відкриті вакансії від чотирьох тисяч роботодавців. У результаті дослідники порівняли співвідношення кандидатів-християн та кандидатів-мусульман, запрошених на співбесіду. Такий самий аналіз пройшли результати для кандидатів-геїв та гетеросексуалів.
«Наше опитування та польові експерименти дали статично значні результати щодо упереджень при наймі на роботу, що ґрунтуються на інформації, поширеній кандидатами у своїх онлайн-профайлах», - прокоментувала Крістіна Фонґ (Christina Fong), старший науковий дослідник у Carnegie Mellon University.
За її словами, мусульмани мають менше шансів отримати запрошення на співбесіду у порівнянні із аплікантами-християнами. Такої різниці між гомо- та гетеросексуалами виявлено не було.
«Те, що роботодавці використовують сайти соціальних мереж, щоби дізнатися більше про кандидатів, піднімає багато важливих питань, оскільки багато з тих, хто шукає роботу, поширюють онлайн персональну інформацію, яку в США не можуть дізнатися під час співбесіди чи з резюме», - підсумував професор Алессандро Аквісті (Alessandro Acquisti), один із авторів дослідження.