Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами

Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами

00:00,
1 Липня 2014
2377

Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами

00:00,
1 Липня 2014
2377
Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами
Facebook критикують за психологічний експеримент із користувачами
Facebook розкритикували після того, як з’ясувалося, що компанія провела психологічний експеримент із близько 700 тисячами користувачів без їхнього відома.

В ході дослідження Facebook «маніпулював» новинною стрічкою, щоб контролювати емоційне вираження, що користувачі виставляють у соцмережі. Про це повідомляє BBC.

Дослідження було здійснене компанією  у співпраці з Університетом Корнела та Університетом Каліфорнії. Його метою було виявити, чи впливають емоції інших людей на поведінку користувача у соцмережі.

Facebook запевняє, що вони не здійснювали невиправданого збирання даних, і жодна використана інформація не асоціювалася зі специфічним аккаунтом у соцмережі.

Проте дехто критикує спосіб, в який було проведене дослідження, а також висловлює стурбованість можливим упливом таких досліджень.

«Що таке експеримент Facebook: це симптом значно ширшого провалу в етиці, силі та згоді платформ», - написала у Твіттері дослідниця Кейт Кроуфорд (Kate Crawford).

Інший експерт Лорен Вейнстайн (Lauren Weinstein) написав: «Facebook таємно експериментував із користувачами, щоб викликати у них смуток. Що може бути поганого?».

Facebook secretly experiments on users to try make them sad. What could go wrong? pic.twitter.com/1DUoetnr9i

— Lauren Weinstein (@laurenweinstein) June 29, 2014

Один із британських депутатів від лейбористської партії заявив, що такі надзвичайні можливості компаній треба законодавчо врегулювати, аби захистити людей.

Водночас, професор психології Кетрін Следж Мур (Katherine Sledge Moore) вважає, що експеримент Facebook можна вважати не настільки екстраординарним. Вона зауважує, що користувачі соцмережі погоджувалися на одне, а насправді постійно отримують у стрічці новин інше.

Дослідження проводилося впродовж тижня у 2012 році і охопило 689000 користувачів Facebook. Під час експерименту вимірювалося, до якого рівня люди піддаються вираженням емоцій у їхній стрічці друзів на Facebook.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
mashable.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду