Індекс інформаційного впливу Кремля

Індекс інформаційного впливу Кремля – це інструмент, розроблений групою аналітичних центрів Східної та Центральної Європи для вимірювання можливостей уряду Російської Федерації здійснювати вплив на інформаційний простір інших країн для реалізації своїх цілей.

Звіт можна завантажити тут (англійською тут).

Індекс має форму числа, окремо для кожної країни. Чим більшим є число, тим більше є можливостей у Кремля впливати на інформаційні процеси в країні.

Інформаційний вплив Кремля визначається, з одного боку, його здатністю та ресурсами, а з іншого – протидією, яку він зустрічає в демократичних країнах. Відтак Індекс складається із двох блоків – впливу та протидії цьому впливові. Вплив та протидія вимірювались у трьох вимірах: політичному, медійному, а також у вимірі громадянського суспільства (включно з церквою). Для вимірювання Індексу було розроблено Анкету з 33 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою від 0 до 4 балів. Сумарне значення відображає можливості Кремля у кожному з вимірів.

Дослідження виконано за фінансової підтримки Чорноморського Фонду в рамках проекту, що здійснює ГО «Детектор Медіа» у партнерстві з European Values (Чеська Республіка), Фондом Розвитку ЗМІ (Грузія) та Political Capital (Угорщина).

comments powered by Disqus