Як вкрасти бурито в сусіда по кімнаті у стилі російської пропаганди

Як вкрасти бурито в сусіда по кімнаті у стилі російської пропаганди

10:16,
2 Серпня 2018
4375

Як вкрасти бурито в сусіда по кімнаті у стилі російської пропаганди

10:16,
2 Серпня 2018
4375
Як вкрасти бурито в сусіда по кімнаті у стилі російської пропаганди
Як вкрасти бурито в сусіда по кімнаті у стилі російської пропаганди
Американська журналістка українського походження Наталія Антонова пояснює, як відкараскатися від звинувачень у злочині, вдавшись до методів Кремля.

Наталія Антонова опублікувала сатиричний матеріал про крадіжку бурито (мексиканська страва. — MS) на платформі GlobalComment. Її текст активно поширили в соціальних мережах, а також переказали на сайті ЄС із протидії дезінформації EUvsDesinfо. Команда порталу навела конкретні приклади меседжів російської пропаганди, які підпадають під згадані авторкою 11 тактик.

MediaSapiens пропонує переклад тексту українською.

***

От халепа — ви вкрали бурито свого сусіда по кімнаті. Це трапляється навіть із найкращими з нас. Не маєте сусіда? Тоді я припускаю, що принаймні раз щось вкрали зі спільного холодильника на роботі чи, може, випадково взяли сендвіч з іншого замовлення. Чи ти — святий, що не краде їжу? Байдуже — таких людей, як ти, все одно не існує.

У будь-якому разі, тепер, коли бурито вкрадено, в тебе, як правило, є два варіанти:

1. Зізнатися у злочині і сплатити якийсь смішний штраф у кількості щонайменше двох пляшок LaCroix (газований напій, популярний у США. — MS) або зробити щось так само принизливе.

2. Оскаржити звинувачення у стилі російської пропаганди.

Останній метод насправді дуже легкий — це так само просто, як керувати найбільшою нацією у світі, апелюючи до почуття реваншизму в бідних і роблячи багатих усе заможнішими.

Ось що в такому разі ти маєш робити:

Заперечувати, що вкрав бурито

Не кажи просто: «Я не крав бурито». Це звучить як захист, і до того ж — до біса відстійно. Кажи: «Чи можете ви довести, що я вкрав це бурито?». Кажи з таким самим загадковим поглядом, як у Вігго Мортенсена в фільмі «Порок на експорт» (EasternPromises).

Звинуватити свого сусіда у крадіжці власного бурито

Провокації повсякчас трапляються в житті. А що може бути кращою провокацією, ніж вкрасти в самого себе і вказати пальцем на когось іншого? «Наталіє, в цьому немає жодного сенсу», — напевно, кажете ви зараз. Ну то й що, йолопе. «Чи не легше сказати, що твій сусід по кімнаті сам з’їв свій бурито?». Ні, це не звучить зовсім не так хитромудро й таємничо.

Визнати, що бурито вкрадено, й вимагати незалежного розслідування

Це добре — визнати факт зникнення бурито. Але хто збирається відстежити його? Ваш сусід по кімнаті? Він надто упереджений.

Перевести стрілки. Сказати, що в тебе з ванної кімнати зникла зубна нитка. Зробити драматичну паузу для встановлення наслідків

Речі зникають весь час. Багато різних речей, а не тільки бурито. Насправді зосереджуючись лише на бурито, ваш сусід по кімнаті вдається до тактики недопущення, що сприяє просуванню ідеї винятковості бурито й буритополярного світу. Твоя нитка, ймовірно, також відсутня. А може, ти просто закінчив її. Ти не пам'ятаєш. Краще вимагати незалежного розслідування з приводу відсутності нитки.

Звинуватити того, хто звинувачує тебе в упередженості

Твоєму сусіду до кімнаті байдуже до твоєї нитки. Це очевидна ниткофобія.

Поскаржитися на кілька випадкових епізодів із минулого, щоби посилити свої аргументи

Твій сусід по кімнаті не такий уже невинний! Він, звісно, лажав у минулому. Нагадай детально, наприклад, про час, коли його кузен у вас ночував (ти не знаєш, що саме сталося, але це, мабуть, щось неприємне), той факт, що він не слухає музику, записану після 2006 року, й те, що жити з сусідом у принципі фігово, — тож до біса цю економію, за якої ми весь час замовляємо бурито.

Звинуватити Гілларі Клінтон

Це спрацювало для багатьох інших людей у ​​минулому.

Звинуватити українське гейсько-нацистсько-єврейське лобі

Це може бути або не бути правдою, але це звучить достатньо химерно.

Намалювати схему кухні. Додати у Photoshop зображення стереотипного крадія бурито

Візуальні засоби важливі. Що стосується зображення злодія, то волоцюга, який тусить між входом у метро й гастрономом, напевне має риси, які виглядають досить підозріло.

Звинуватити свого сусіда в тому, що він був істеричним і нерозсудливим

Лише істерична й нерозсудлива людина буде так сильно перейматися з приводу якогось нещасного бурито, коли в цей самий час у світі відбувається багато інших трагедій.

Поетично міркувати про природу правди

Чи існує така річ, як правда? Що робити, якщо чиясь правда є інакшою для іншої людини? Що буде, якщо ми долучимо до цього паралельні всесвіти? Крадій бурито з цього всесвіту цілком може бути рятівником маленьких мопсів від величезного пожежі в будинку в іншому всесвіті. Як щодо ефекту метелика? А раптом крадіжка бурито запобігла спалаху воєнного конфлікту в Південнокитайському морі?

Світ — це загадкове місце. Бурито може ніколи не бути знайденим? Звісно. Адже екіпаж MVJoyita також так і не знайшли (йдеться про таємниче зникнення екіпажу судна, яке в 1955 році вирушило з Самоа до Токелау. — MS).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду