Поінформованість  дорівнює  здорове  харчування

Поінформованість дорівнює здорове харчування

00:00,
21 Січня 2012
2018

Поінформованість дорівнює здорове харчування

00:00,
21 Січня 2012
2018
Поінформованість  дорівнює  здорове  харчування
Поінформованість  дорівнює  здорове  харчування
Дослідження італійських вчених свідчить: чим краще люди інформовані з газет, телебачення та Інтернету, тим більше вони схильні до Середземноморської дієти – найздоровішої системи харчування у світі.

Час позбутися стереотипу, що ЗМІ спричиняють  лише погані звички. Якщо використовувати мас-медіа для отримання інформації, то це допоможе дотримуватися здорового способу життя.

Такого висновку дійшли у Науково-дослідній лабораторії організації Fondazione di Ricerca e Cura  «Іоан Павло II» у Кампобассо. Тут  в рамках великого медичного дослідження Moli-sani (до якого залучено 25 тис. жителів  італійського регіону Молізе) була зроблена окрема вибірка обсягом   1 тис. чоловік – на основі цих даних  і ґрунтуються висновки вчених.

Результати звіту  опублікували в Міжнародному журналі громадського здоров’я. Це одне із найперших досліджень, де мас-медійна інформація розглядається в цілому, до уваги беруться  різні ЗМІ. А до цього науковці аналізували лише вплив телебачення на стан здоров’я і приходили до негативних висновків. 

«Наукова література здебільшого концентрується на телебаченні і розглядає його як фактор ризику для здоров’я, оскільки ТВ-перегляд спричиняє бездіяльність та пасивність, - говорить Марія-Лаура Боначіо, головний автор дослідження і член Відділу наукової комунікації у Науково-дослідній лабораторії. - По суті, телебачення  дійсно пов’язане з гіподинамією і нездоровими перекусами. В свою чергу це призводить до ожиріння – фактору розвитку серцево-судинних захворювань. У нашій роботі ми звертали увагу на тих людей, які отримують інформацію з різних ЗМІ – в тому числі Інтернету, газет, журналів.  Ми поставили собі завдання: встановити, чи харчуються здоровіше ті люди, які різнобічно проінформовані». 

Науковці з Кампобассо проводили своє дослідження  (назване «Молі-новини») на тисячі дорослих, які були випадково обрані із загальної сукупності респондентів проекту Moli-sani.

Додатково до різноманітних питань великого дослідження (про спосіб життя, медичну інформацію, режим харчування та ін.) учасники «Молі-новин» заповнили опитувальник на тему використання різних видів ЗМІ.  Потім дослідники створили рейтинг споживання медійної інформації.

«Ми шукали зв’язок між використанням декількох ЗМІ і способом життя, - пояснює Амеріко Бонані, керівник  Відділу наукової комунікації Науково-дослідної лабораторії. –  Ми зосередились на звичках харчування, зокрема на Середземноморській дієті. Результати виявили, що активні користувачі ЗМІ схильні до Середземноморського типу харчування. Ця дієта зараз вважається еталоном харчування і зменшує ризики хронічних та нейродегенеративних  захворювань. Якщо конкретніше: гарно проінформовані люди частіше споживають ключові продукти середземноморської харчової піраміди (фрукти та свіжу рибу), і рідко споживають таку нездорову їжу як жири тваринного походження».    

«Повідомлення ЗМІ можуть здаватися фрагментарними і неточними, особливо, коли ми говоримо про охорону здоров’я та профілактику, - зауважує Джованні де Гаетано, директор Науково-дослідної лабораторії. – Проте наше дослідження доводить протилежне. Журналісти можуть допомогти у боротьбі з ожирінням, нездоровим харчуванням  та лінню. Досить вже підозріло ставитися до медіа. Наступний крок – це оцінка окремих джерел інформації. Також плануємо вивчити, як Інтернет впливає на здоровий спосіб життя молоді, наскільки добре інформує на теми здоров’я».

Проект «Молі-Сані» проводився Науково-дослідною лабораторією Fondazione di Ricerca e Cura «Іоан Павло II» у Кампобассо, Італія. Розпочався у березні 2005 року, було залучено 25 тис. жителів регіону Молізе. Проводився з метою з’ясування екологічних та спадкових факторів, які призводять до серцево-судинних та онкологічних захворювань. Проект Молі-Сані змінив весь італійський регіон, перетворивши його на наукову лабораторію.

Джерела: EurekAlert, Moli-sani

Переклад: Марина Дорош

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Глобалист
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду