Євген Касперський окреслив 5 проблем сучасного інтернету
1. Privacy. Об’єми інформації, які акумулюються в інтернеті про кожного з нас, є загрожуючими. Тому збирання та зберігання інформації в інтернеті повинне регулюватися законодавчо, вважає Касперський.
Тим, хто все ще перебуває у ілюзії щодо того, що в інтернеті є приватність і викладає у соцмережі детальний опис свого побуту та свого денного розпорядку, бізнесмен радить прочитати це.
2. Інтернет-паспорт. Молоде покоління, на думку Касперського, не братиме участь у голосуваннях, якщо для цього потрібно буде піти кудись ногами. Для запобігання відокремленню цього покоління від політичного життя потрібно ввести інтернет-паспорти і надати людям можливість голосувати онлайн.
3. Соціальні мережі. Використовуються як інструмент маніпулювання суспільною думкою.
«Китайський метод її [проблеми – MS] рішення, а саме – реєстрація всіх користувачів у соцмережах за посвідченням особи – це, мабуть, вже занадто. Однак віднайти золоту середину, при якій гарантувалася б свобода слова, анонімність, і у той же час – неможливість маніпуляції масовою свідомістю – дуже складно. Це та сама проблема, на яку у мене немає відповіді», – відзначає Касперський.
4. Кіберзлочинність. Кіберзлочиннність – явище глобальне, проте потрібно відзначити, що уряди останнім часом розпочинають діалог щодо вирішення цієї проблеми.
5. Кібервійни. Захиститися від подібних атак наразі практично неможливо, відзначає Касперський.
«Для цього потрібно переписати увесь софтверний код на базі безпечних операційних систем. Зрозуміло, що це фізично неможливо, крім того, це потребувало б чималих бюджетів. Боюся, жодна економіка сучасного світу не може собі дозволити такі інвестиції у IT-безпеку», – пояснює він.
Вирішувати цю проблему потрібно так, як вирішується проблема хімічної, біологічної, ядерної зброї – необхідна міжнародна угода про нерозповсюдження та невикористання кіберзброї, резюмує засновник Kaspersky Lab.