Проти України ведеться кібервійна – британські експерти

Проти України ведеться кібервійна – британські експерти

00:00,
11 Березня 2014
3183

Проти України ведеться кібервійна – британські експерти

00:00,
11 Березня 2014
3183
Проти України ведеться кібервійна – британські експерти
Проти України ведеться кібервійна – британські експерти
Українські комп’ютерні мережі, в тому числі урядові, вражає вірус під кодовою назвою «Змія». Ця атака стала однією з найсильніших у світі за останні кілька років, пише Financial Times.

Кібератаку помітила британська аерокосмічна та військова група Bae System. Невідомо, хто керує цією атакою, але британські експерти підозрюють, що це може бути уряд і ймовірно російський. Пік уражень збігається у часі із українською революцією, однак розпочалися вони раніше. За січень 2014 року зафіксовано 22 випадки, а за весь 2013-ий – не більше восьми. Після усунення від влади Віктора Януковича атаки почастішали.

Вірус «Змія» має також іншу назву – «Уроборос» (міфічна рептилія, що ковтає власний хвіст і символізує вічне повернення). Як зазначають експерти, за своєю складністю та потужністю цей вірус може зрівнятися хіба що з програмою Stuxnet, що була виявлена 2010 року. Тоді вона була спрямована на виведення із ладу ядерної програми в Ірані.

За допомогою «Уробороса» хакери отримували в України повний доступ до атакованих систем. Британські експерти вважають, що сьогодні фактично вирішується питання про подальше застосування кіберзброї проти України: обмежитися крадіжкою інформації чи намагатися паралізувати зв'язок, спустошити архіви та порушити діяльність апарату оборони, вивести з ладу систему водо- чи електропостачання.

«Хто б це не зробив – це справжній професіонал, —пояснює виконавчий директор із кібер-безпеки  у Bae System Дейв Гарфілд. — Вірус володіє дуже високим рівнем складності із 50-саб-модулями, завдяки яким він дуже гнучкий і може розвиватися. В ньому наявні як відомі, так і новаторські технологічні функції».

Британські експерти переконані, що настільки складна операція потребує великих затрат і не може бути здійснена групою хакерів. За деякими даними можна зробити висновок, що вона здійснюється з території Росії: атаки відбувалися із часового поясу GMT+4, у базовому коді, виявили фрагменти тексту російською мовою.

«Ви ніколи не отримаєте доказів у цій галузі, – каже колишній заступник керівника британської розвідки Найджел Інкстер. – Але якщо задуматися над тим, кому це вигідноі в кого є такі ресурси – тоді список можливих підозрюваних зводиться до одного. Донедавна росіяни зберігали стриманість, але я не маю сумнівів, що вони могли здійснити повний спектр кібератак, від відмови в обслуговуванні до дуже-дуже складних».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
obozrevatel.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду