Google: пошукова система майбутнього розуміє людину
Корпорація продемонструвала декілька кроків, зроблених задля того, щоб «всезнаюча» пошукова система стала реальністю. Зокрема, новий інструмент – голосовий пошук, схоже, перевершує запропонований Apple персональний голосовий помічник Siri, і робить Google кориснішим. Однак деякі з інновацій, наприклад, включення у пошукові результати даних з електронної пошти, можуть викликати неоднозначну реакцію користувачів, стурбованих втручанням в їхнє приватне життя.
Спілкуючись з журналістами у Сан-Франциско, старший віце-президент Google Аміт Сінгал (Amit Singhal) назвав ці нові інструменти «першими кроками у створенні справді універсальної пошукової системи із застосуванням штучного інтелекту».
Включення до пошукових результатів даних з електронної пошти Google поки що випробовує в режимі бета-тесту, до якого долучається обмежена кількість користувачів.
Скажімо, Google стверджує, що хоче мати можливість побачити у вхідних повідомленнях вашої поштової скриньки інформацію про ваші плани відвідати ресторан. Їхати туди годину. Тож він попереджає вас, що рух напружений, – і вам потрібно вирушити раніше.
Це – послуга з Google Now, який корпорація впровадила у червні. У кінцевому підсумку планується також включити до пошукових результатів особисту інформацію з таких служб, як Google Docs і Google Drive.
Google знає, що нові методи можуть викликати стурбованість щодо недоторканності приватного життя. З цією проблемо корпорація зіштовхувалася у минулому, коли випробовувала винятково зі своїми співробітниками нові системи – такі, як невдалий проект Buzz.
Саме тому Google Inc. спочатку пропонує вдосконалену пошукову систему мільйону користувачів, які входять у g.co/searchtrial. Компанія підкреслює, що користувачі можуть вийти з системи у будь-який момент, або ж просто вийти з електронної пошти. Крім цього, усі пошуки зашифровано.
«Ми знаємо, що повинні діяти дуже обачно, – зауважує Сінгал. – Однак це – дуже корисні речі. Йдеться про послуги, які ми повинні надавати нашим користувачам. Тільки у такий спосіб ми можемо створити пошукову систему майбутнього, яка потрібна усім нам».
Під час технічної демонстрації голосового пошуку представник керівництва корпорації ставив Google усні запитання щодо погоди та пошуку в картах, а також менш зрозумілі – про заробітну плату бейсболіста, відео з квантової фізики. Однак пошукова система щоразу відповідала доброзичливим голосом.
Зрештою, Google Inc. продемонструвала останні оновлення Knowledge Graph, щоб показати реальні речі і зв’язки між ними. Скажімо, задаєте у пошуку слово «Сутінки» (Twilight): з’являється інформація про фільм та посилання на акторів, які заграли у ньому головні ролі, – Крістен Стюарт (Kristen Stewart) та Роберта Паттінсона (Robert Pattinson).
Google представила також вражаючі статистичні дані. В єдиному реєстрі пошукової системи налічується 30 трильйонів адрес. Щодня Google сканує 20 млрд. веб-сторінок, а щомісяця здійснює 100 млрд. пошуків.