Ерік Шмідт, Джаред Коен: У майбутньому не забувати нам допоможуть «протези» пам’яті

Ерік Шмідт, Джаред Коен: У майбутньому не забувати нам допоможуть «протези» пам’яті

00:00,
27 Серпня 2013
1970

Ерік Шмідт, Джаред Коен: У майбутньому не забувати нам допоможуть «протези» пам’яті

00:00,
27 Серпня 2013
1970
Ерік Шмідт, Джаред Коен: У майбутньому не забувати нам допоможуть «протези» пам’яті
Ерік Шмідт, Джаред Коен: У майбутньому не забувати нам допоможуть «протези» пам’яті
Редакція Hopes & Fears прочитала книгу голови ради ів Google Еріка Шмідта (Eric Schmidt) і засновника та наукового центру Google Ideas Джареда Коена (Jared Cohen) «Новий цифровий світ» (The New Digital Age), і пропонує ознайомитися з найбільш вражаючими футурологічними уривками.

Про квартиру майбутнього. Прокинувшись, ви не будете відчувати втому, оскільки вбудований в матрац спеціальний датчик відстежує ритми вашого мозку і точно визначає, в який момент вас можна розбудити, щоб не перервати фазу швидкого сну.

Ваша квартира це справжній електронний оркестр, диригент якого – ви. Декілька рухів рукою і голосових команд – і ви відрегулюєте температуру і вологість повітря, спалахне світло і зазвучить музика. Чекаючи, поки з’явиться вичищений і випрасуваний костюм з автоматичної гардеробу (електронний календар демонструє, що сьогодні важлива зустріч), ви переглядаєте останні новини на напівпрозорих екранах. Потім прямуєте на кухню снідати, не перериваючи процес читання новин: одне з голографічних зображень завдяки датчику руху весь час проектується перед вами під час того, як ви йдете по коридору.

Центральний комп’ютер пропонує вашій увазі перелік домашніх справ, над якими сьогодні будуть працювати роботи, і ви його схвалюєте. Потім він повідомляє, що добігають кінця запаси кави і що можна зробити вдалу покупку – замовити зі знижкою велику упаковку, яку він нещодавно помітив в розділі SALE онлайн-магазину. Можливий інший варіант: спробувати якийсь з сортів кави, котрі подобаються вашим друзям (їх опис ви також маєте).

Про тактильний годинник і безпілотний автомобіль. У вас залишилося зовсім небагато часу до того моменту, коли потрібно вирушати на роботу – звісно, на безпілотному автомобілі. З вашого календаря автомобілю відомо, о котрій вам потрібно бути в офісі, і, враховуючи дані про завантаженість доріг, за годину до виходу з дому він контактує з вами за допомогою вашого наручного годинника, і починає зворотний відлік часу. Чи не випити ще чашечку кави? Але тактильний будильник (тактильна технологія заснована на дотиках), вбудований у задник вашого черевика, вже м’яко стискає вашу ногу – сигнал того, що ви можете запізнитися на ранкову зустріч.

Про протези пам’яті. Інформаційні системи стануть доповненням до обмежених можливостей людської нейробіології, адже всі ми схильні забувати і помилятися. Як приклад можна навести «протези» пам’яті – нагадування в календарі і списки справ, а також соціальні «протези», які дозволять миттєво зв’язатися з фахівцем, котрий має досвід у потрібній вам області.

Про роботів середньостатистичного американця. Ймовірно, повністю автоматичні людиноподібні роботи з розвиненим штучним інтелектом ще якийсь час будуть надто дорогими для більшості людей планети. Але середньостатистичний американець досить скоро зможе дозволити собі мати кілька різних багатофункціональних роботів.

У майбутньому нам навіть не доведеться робити ніяких рухів для того, щоб маніпулювати такими роботами. В останні декілька років було здійснено серію феноменальних проривів у створенні технології руху, керованого думкою.

Про те, як слова стануть друкованим текстом. Більшість людей говорять набагато швидше, аніж друкують, тому подібні технології, безумовно, заощадять нам багато часу, не кажучи вже про те, що вони допоможуть уникнути кистьового тунельного синдрому. Завдяки миттєвому перекладу з однієї мови на іншу, віртуальному спілкуванню та колективному редагуванню контенту в режимі реального часу кардинально зміняться методи взаємодії компаній з їхніми партнерами, клієнтами та співробітниками.

Про голограми замість фотографій. Всі електронні пристрої, монітори та побутова техніка у вашій квартирі будуть виконувати не тільки утилітарні функції. Вони будуть розважати, відволікати від турбот, збагачувати інтелектуально і культурно, розслабляти фізично і дарувати можливість ділитися своїми враженнями з іншими.

Розвиток фото-і відеотехніки дозволить зберігати всі відзняті вами нерухомі або рухомі зображення у вигляді тривимірних голограм. Але ще краще те, що ви зможете зберегти всі фотографії, відеоролики і географічні координати в одному пристрої, поставити його на підлозі у вітальні і миттєво перетворити її в кімнату спогадів. Отже, молодята відтворять свою весільну церемонію перед бабусею і дідусем, які пропустити її через проблеми зі здоров’ям. Засмучені тим, що трансляція Олімпійських ігор відбувається у незручний час? Придбайте за помірною ціною голографічний абонемент, і дивіться, як гімнастки змагаються прямо перед вами – як живі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: thestar.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду