Абетка популізму від українських аніматорів

Абетка популізму від українських аніматорів

12:28,
14 Серпня 2019
9770

Абетка популізму від українських аніматорів

12:28,
14 Серпня 2019
9770
Абетка популізму від українських аніматорів
Абетка популізму від українських аніматорів
Що таке популізм, пояснює серія сатиричних анімаційних роликів від «Кей анімейшен студії».

Термін «популізм», мабуть, можна вже назвати «словом року» в Україні. Філософи й політологи, журналісти й громадські діячі змагаються в діагнозах суспільства й політикуму.

Популізм апелює до простих народних мас, їхніх надій, страхів, незадоволення життям і ґрунтується на протиставленні інтересів широких мас населення інтересам еліти. Популістські партії стають усе більш популярними як на міжнародній арені, так і в Україні. Тож постає питання, чи всі політики обов’язково мають бути популістами, щоб досягнути значних аудиторій? А позаяк передвиборні кампанії політиків переважно перетікають у медіапросторі, то й популістичні висловлювання стають вагомою частиною політичних медіамеседжів. Та це не лише промови й політична реклама, це – стиль медіаповедінки політикуму.

Безумовно, не всі здатні й мають бажання розібратися в цьому «інформаційному шквалі». Для тих, хто бажає, зробити це швидко і драйвово, «Кей анімейшен студія» (директор – Ірина Сахалтуєва) пропонує своєрідну абетку явища популізму у формі сатиричних анімаційних роликів.

Популізм — одна з найбільш розширних маніпулятивних технік. У першому епізоді йдеться про найпростішу і, водночас, найдієвішу формулу популізму: пообіцяй людям усе, що вони хочуть отримати, але не мають, і ти – їхній кумир.

Як розрізнити, хто з політиків представляє громаду, а хто – еліти? Нам підказують, що є класні й милі «МИ» та злі й погані «ВОНИ». Популісти можуть називати їх по-різному: «олігархи», «бариги», «фашисти», «бандити»... Але ж ми пам’ятаємо, що популіст, у першу чергу, сам дуже хоче стати елітою...

Або, забуваючи про погане, нам розповідають, як круто було колись. Майбутнє непевне і стрьомне, а минуле вже нам ніяк не зашкодить. Той, хто складно «чеше» про минуле, найменше думає про твоє майбутнє...

Український філософ Тарас Лютий зазначає: «Популізму протистоять навчання, праця, налаштування людини на трансформацію своєї особистості, самовдосконалення і самотворення. Це не так легко, як обіцяти, що нові обличчя чомусь не будуть красти по-старому».

Для тих, хто матиме бажання, засвоївши абетку, рухатися далі, студія завершує онлайн-гру «Пройди випробування вибором», де герої, які уособлюють різні страти українського суспільства, будуть задаватися різними питаннями державного устрою й дивитися, що з цього вийшло.

Більше про проект дізнавайтеся тут.

Створення відео з елементами медіаграмотності стало можливим завдяки підтримці американського народу, яка була надана через проект USAID«Медійна програма в Україні».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду