Медіаграмотність сприятиме боротьбі з пропагандою - представник Глобального форуму з розвитку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Медіаграмотність сприятиме боротьбі з пропагандою - представник Глобального форуму з розвитку
Про це під час зустрічі з українською делегацією сказала представник Глобального форуму з розвитку медіа ( GFMD) Каролін Жіро.
«Я не думаю, що Russia Today має такий вплив в Бельгії. Я зокрема не дивлюсь цей канал. А якщо включаю його, то тільки для того, щоби критично оцінити, що вони передають. Але я проти закриття ЗМІ, принаймні для цього мають бути судові слухання», - сказала вона. Пані Жіро додала, що не підтримує застосування санкцій щодо ЗМІ, оскільки «якщо відкрити цей ящик Пандори, то це явище стане масовим, всі будуть вимагати закриття ЗМІ».
Представник Глобального форуму з розвитку медіа (GFMD) Каролін Жіро
Водночас голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що треба перекривати канали пропаганди, які розпалюють ворожнечу, оскільки під час війни це позначається на життях людей.
Юрист ІМП Тетяна Семілетко зауважила, що плюралізм різних точок зору, який так сумлінно сповідують у розвинутих демократіях, має сприяти розвитку, а не руйнації. Тому в питанні перекриття каналів російської пропаганди йдеться не про наступ на плюралізм думок, а про зменшення майданчика для інформаційної підтримки руйнації. На її думку, це те саме, що давати майданчик для пропаганди Гітлеру з міркувань забезпечення балансу думок.
Європа так звикла жити в стабільності, що не розуміє загрози, яка насувається з Росії, якій наразі протистоїть Україна, вважає перший заступник гендиректора "UA:Перший" Олександр Харебін.
Радник міністра інформаційної політики Сергій Костинський запропонував налагодити співпрацю щодо протистоянню мові ворожнечі та в питанні повернення Україні захоплених медіаресурсів. Представник Глобального форуму пообіцяла тісніше познайомити з міжнародними організаціями та фондами, які могли б посприяти вирішенню цих проблем.
Нагадуємо, що Євросоюз склав план протидії російській пропаганді, який обговорювали у вівторок, 23 червня, на Раді ЄС із загальних справ. Його можуть затвердити вже у четвер.
Проект передбачає протистояння російській пропаганді «позитивною» інформацією, підтримкою ЗМІ та підвищенням популярності Євросоюзу на пострадянському просторі. Ще один із важливих напрямів - викриття дезінформації, яка надходить з-за кордону.