Найбільш «джинсовими» кримськими газетами в період виборчої кампанії стали «События» и «Крымское время»
Найбільш «джинсовими» кримськими газетами в період виборчої кампанії стали «События» и «Крымское время»
Представники групи експертів нагадали, що моніторинг політичної «джинси» в друкованих ЗМІ проводиться в Криму з липня 2009 року. Для дослідження обрані 7 «найбільш впливових» суспільно-політичних газет: «Первая крымская», «Крымская правда», «Крымское время», «Крымская газета», «События», «Голос Крыма» и «Севастопольская газета».
Зокрема, за словами В. Кондратської, за жовтень на сторінках видання «События» було виявлено 23 матеріали з прихованою рекламою, 13 з них – замовлені політичні статті. Газета «Крымское время» за період виборів опублікувала 14 матеріалів немаркованої політичної реклами і два комерційні матеріали. Найменшу кількість немаркованих замовлених статей, за результатами моніторингу, виявлено на сторінках газет «Крымская правда» і «Крымская правда» (по чотири комерційних і одному політичному матеріалу).
При цьому В. Кондратська відзначила позитивну тенденцію до зменшення кількості в кримських ЗМІ прихованої реклами.
Крім того, експерти повідомили, що автори матеріалів кримських ЗМІ нерідко порушують базові принципи журналістики: надають неповну інформацію, не дотримуються балансу думок в матеріалі, а також плутають факти з особистими коментарями.
ДОВІДКА: Моніторинг «джинси» в Криму проходить у рамках проекту «Підвищення відповідальності журналістів і медіа через поліпшення медіаписьменності населення і активізацію впливу НГО і суспільства» програми U – Media, яка здійснюється «Інтерньюз Нетворк» за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID). Проект спрямований на подолання порушень професійних стандартів і норм професійної етики – публікації в ЗМІ замовлених матеріалів і використання «ворожої мови».
Медіаграмотність за матеріалами Новости Крыма