ІМІ: У «Фактах» - прихована реклама алкоголю і БАДів

00:00,
23 Лютого 2011
2962

ІМІ: У «Фактах» - прихована реклама алкоголю і БАДів

00:00,
23 Лютого 2011
2962
ІМІ: У «Фактах» - прихована реклама алкоголю і БАДів
Автори:
Алкоголь рекламувати заборонено, а навіть на легальну рекламу БАДів потрібен дозвіл.

Експерти Інституту масової інформації, що проводять моніторинг дотримання професійних стандартів у друкованих виданнях, виявили у газеті «Факты и комментарии»приховану рекламу алкогольних напоїв. Згідно з Законом України «Про рекламу», рекламувати алкоголь заборонено в усіх виданнях, крім спеціалізованих. Але, очевидно, в газеті вважають, що джинси заборона не стосується.

 

 

У газеті з’явився матеріал про міжнародний ярмарок, на якому перемогли товари компанії Nemiroff. Жодної згадки про інші бренди в матеріалі немає, натомість бренди Nemiroff фігурують рясно. Держспоживстандарт, який не визнає за собою обов’язку штрафувати газети за немарковану рекламу, мав би накласти на «Факты» штраф у 5-кратному розмірі вартості розміщення реклами.

 

Ще одна замовна публікація «Фактов» рекламує напої «Турбослим», що містять трави, які начебто сприяють схудненню. Журналіст Катерина Шушумкова за допомогою представника компанії «Эвалар»Ольги Сафіної запевняє читачів, що ці препарати очищують організм від шлаків і токсинів, зменшити почуття голоду, прискорити обмінні та дренажні процеси. Інакше кажучи, це сечогінний засіб.

 

 

«Турбослим» начебто допомагає «сохранить стройность во время зимы, избежать перепадов веса и быстро похудеть после новогодних праздников».Мовляв, їжте, скільки влізе, а потім поп’єте чайку – й усе налагодиться. На жаль, у реальному житті таких чудес не буває.

 

Цей чай не належить до медичних препаратів для зниження ваги, а є біологічно активною добавкою до їжі. Шкоди він організму не завдає, про користь можна сперечатися. Одначе, перш ніж публікувати рекламу БАДів, газета мала отримати дозвіл та затверджений Міністерством охорони здоров’я текст. Публікація мусила б містити номер ліцензії МОЗ. В інакшому випадку Держспоживстандарт, знов-таки, мав би стягнути з «Фактов» штраф у п’ятикратному розмірі вартості рекламного блоку.

 

У рамках проекту «У-Медіа» ІМІ проводить моніторинг замовних матеріалів у друкованих виданнях. Деякі з них, зокрема «Сегодня» та «Факты и комментарии», обходять вимогу закону «Про рекламу» маркувати кожне платне повідомлення словами «реклама» або «на правах реклами» за допомогою спеціальних рубрик.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду