ІМІ: Показники дотримання пресою професійних стандартів у січні покращились

00:00,
8 Лютого 2011
1355

ІМІ: Показники дотримання пресою професійних стандартів у січні покращились

00:00,
8 Лютого 2011
1355
ІМІ: Показники дотримання пресою професійних стандартів у січні покращились
Автори:
За винятком «Экономических известий».

У січні 2011 року українські тижневики ретельніше дотримувались професійних стандартів у порівнянні з груднем 2010-го. Про це свідчать результати моніторингу, який проводить Інститут масової інформації в рамках проекту «У-Медіа».

 

Показник газети «Коментарі» у січні становив 5,47 бала, «Українського тижня» і «Корреспондента» - 5,44 із шести можливих. Попри це, експерти зазначають, що ці видання часто порушують стандарт подання всіх основних точок зору. В кожному з цих трьох видань було виявлено по одному матеріалу з ознаками прихованої комерційної реклами.

 

Газета «Сегодня» також продемонструвала у січні позитивну динаміку, отримавши бал 5,14(у грудні – 4,62). Експерти пояснюють це святами та відсутністю значної кількості суспільно-політичних матеріалів, хоча визнають, що рівень дотримання стандартів у газеті зріс. Матеріалів із явними ознаками замовності в «Сегодня» не виявлено, одначе зберігається практика неналежного маркування піар-матеріалів. У січні таких публікацій виявлено 13 (у грудні – 20).

 

Газета «Факты и комментарии» отримала бал 4,92 (у грудні – 4,31). У виданні найчастіше порушуються стандарти балансу думок та достовірності. Часто автори матеріалів посилаються на думку анонімних «експертів». У газеті було виявлено три матеріали з ознаками замовності

 

Показник «Экономических известий» дещо погіршився – 4,95 бала (у грудні – 5).

 

Докладніші результати моніторингу читайте на сайті Інституту масової інформації.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду