Леонід Цодіков: Мультимедійність не означає багатофункціональності кожного журналіста

00:00,
3 Лютого 2011
3154

Леонід Цодіков: Мультимедійність не означає багатофункціональності кожного журналіста

00:00,
3 Лютого 2011
3154
Леонід Цодіков: Мультимедійність не означає багатофункціональності кожного журналіста
Колишній гендиректор «Сегодня Мультимедіа» застерігає від помилкового трактування мультимедійного ньюзруму як такого, де все вміють і роблять усе.

Перетворення ньюзрума на мультимедійний і конвергентний не означає, що кожен журналіст зобов’язаний вміти все і робити все, пише медіаексперт Леонід Цодіков у своєму блозі.

 

− Дуже часто дискусія про організацію мультимедійних ньюзрумів зводиться до обговорення питання, чи здатний один журналіст бути автором статей, фотографом, відеооператором, монтажером, ну, і ночами трохи шити…

 

Ба, більше, для багатьох це питання є головним критерієм віднесення того чи іншого ньюзрума до мультимедійного або традиційного. Ще гірше, що з’являються школи, курси та інші освітні програми, де в захоплені світлим цифровим майбутнім голови юних журналістів втовкмачують думку, що якщо ти вмієш усе, ти – мультимедійний журналіст.

 

Більшість людей справді не здатні однаково добре писати, добувати інформацію, знімати фото чи відео, працювати в кадрі, тому медіаменеджери, будучи в масі своїй людьми реалістичними і прагматичними, м’яко кажучи, скептично ставляться до ідей мультимедійної журналістики.

 

Між тим, усі чудово розуміють, що сучасній людині не досить розповісти історію, написавши «многа буков» і оздобивши їх парою фото, якось пов’язаних із текстом за логікою редактора і швиденько знайдених у надрах фотохостингів. Їй необхідно показати відеокартинку, дати послухати уривки інтерв’ю, креативно зобразити ту частину історії, яку можна зобразити, і ясно, читабельно і стисло написати те, що зобразити неможливо.

 

Народжена на рівному місці суперечність між необхідністю поширення мультимедійних інформаційних форм і неможливістю функціонування журналіста в описаному вище «мультимедійному» розумінні призводить до глибокого ступору в мізках далеко не дурних людей. Природно виникає стратегія «поживемо – побачимо». А час проносить повз нас можливості змін,  які могли б стати запорукою успішного відродження.

 

Одначе безумна багатофункціональна концепція не має істотного значення для розуміння організації мультимедійного ньюзрума. Здатність ньюзрума продукувати мультимедійні історії зумовлена, по-перше, наявністю талановитих людей різних спеціалізацій, які чудово роблять те, що вміють робити найкраще. І, по-друге, - це головне, - здатністю поєднувати свої вміння в рамках створення мультимедійної історії в одну «мікропроектну» команду. Ця здатність має бути наявна на рівні інстинкту, бути насущною необхідністю.

 

На жаль, традиційна журналісти народжувала й народжує протилежні навички. Люди, як правило, більш мотивовані на створення бренду «Я коханий», аніж того інформаційного бренду, який вони покликані робити найкращим у світі.

 

Звідси випливає, що завдання збудувати справді мультимедійний ньюзрум зводиться до створення такого організаційного середовища й такої системи мотивацій, яка дасть можливість спроможним на це людям працювати в якнайтіснішій безперестанній співпраці одне з одним, створюючи видатні мультимедійні історії для будь-яких медійних платформ.

 

Завдання, звісно, теж непросте, але значно більш реалістичне, аніж необхідність навішати на журналіста двадцять кілограмів апаратури і змусити його всім цим користуватись.

 

Блог Леоніда Цодікова

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду