МФЖ: Руки геть від Всесвітньої служби Бі-бі-сі!
Міжнародна федерація журналістів (the International Federation of Journalists) та її європейське представництво (the European Federation of Journalists) звернулись до журналістів світу із закликом поєднати зусилля для захисту Всесвітньої служби Бі-бі-сі (the BBC World Service), яку реформують і скорочують задля економії коштів. Звернення оприлюднене на сайті МФЖ
Нагадаємо, Всесвітня служба Бі-бі-сі (BBC World Service) має намір скоротити 650 працівників - понад чверть свого персоналу. Загалом до 2014 року бюджет Всесвітньої служби скоротиться на 16%. Згідно з цими планами, мають бути повністю закриті п'ять мовних служб, а ще сім, серед них і українська, припинять радіомовлення і залишаться тільки в інтернеті.Також із 27 березня англомовне радіо Бі-бі-сі перестане мовити на середніх хвилях у Європі й залишиться доступним лише через супутник, кабельне підключення або в інтернеті. Причиною економії є рішення британського уряду зменшити видатки Міністерства закордонних справ на іномовлення. У корпорації наголошують, що «нічого особистого» - рішення про скорочення тих чи інших співробітників або підрозділів не будуть мотивовані претензіями до якості їхньої роботи.
«Всесвітня служба бореться за виживання», - стверджує МФЖ, чия британська філія, Національна спілка журналістів (National Union of Journalists), активно протистоїть скороченню. 15 березня представники НСЖ зустрічатимуться із британськими парламентарями, й закликають усіх небайдужих зібратись біля парламенту на мітинг підтримки.
МФЖ називає Всесвітню службу Бі-бі-сі одним із головних незалежних джерел інформації у світі, яке допомагає людям боротися за свободу слова. «Десятиліттями Бі-бі-сі була символом боротьби за якість і незалежність, - каже генеральний секретар МФЖ Ейден Вайт. – Жорстокі скорочення фінансування і вилучення Бі-бі-сі із мереж трансляції в Європі є брутальною атакою на громадського мовника». В організації наголошують, що в деяких країнах, чиїми мовами радіо Бі-бі-сі більше не говоритиме, - Росії, Китаї та Ірані, - суспільство досі гостро потребує незалежної інформації, адже тамтешні ЗМІ залежні від влади.
«Зараз Всесвітня служба Бі-бі-сі потрібна світові як ніколи, - каже Вайт. – Ці ЗМІ є джерелом незалежних і якісних новин у регіонах, де відбуваються карколомні політичні зміни. У глобальному медійному середовищі ринок не є спроможним забезпечити людей усією потрібною їм інформацією. Тому без громадських мовників не обійтись».
Ті, хто підтримує заклик МФЖ, можуть підписати онлайн-петицію на захист Всесвітньої служби Бі-бі-сі, вислати електронного листа на підтримку на адресу campaigns@nuj.org.uk або ж звернутись до британського посольства у своїй країні, засвідчивши свою позицію щодо необхідності зберегти Всесвітню службу.
«Медіаграмотність»