Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»

00:00,
22 Березня 2011
1630

Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»

00:00,
22 Березня 2011
1630
Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»
Критикуючи, слід дбати перш за все про переконливість аргументів, а не про яскравий стиль.

Критика не повинна бути «наїздом» чи «мочиловом», наголошує Наталія Лигачова, шеф-редактор проекту «Телекритика». Вона виступила із лекцією «Як критикувати об’єктивно. Баланс між критикою та співпрацею» у рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.

 

У добрій критиці не має відчуватись ворожість, каже пані Лигачова: «Пам’ятайте, що ви хочете допомогти, а не зробити собі кар’єру, зневаживши чи знищивши когось». Тому під час написання матеріалу слід звертати увагу не лише на яскравий стиль та експресію, але й на переконливість. Необхідно максимально аргументувати свої твердження, вчитись зіставляти думки експертів, працювати з фактами, цифрами і джерелами. Більше про це читайте в інтерв’ю Наталії Лигачової «Телекритиці».

 

Молодим журналістам Наталія Лигачова порадила відкласти мрії про публіцистику і щонайменше перші п’ять років кар’єри вдосконалюватись в інформаційних жанрах: «Що довше не намагатимешся висловлювати своєї думки, то краще».

 

Критика не вважатимуть переконливим, поки не почнуть убачати в ньому експерта, тому, за словами Наталії Лигачової, слід прагнути спеціалізації та глибше розбиратись в окремій темі, а не намагатись осягнути неосяжне.

 

18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.

 

Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію

 

Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю

 

Андрій Куликов: Політичні ток-шоу дають глядачеві змогу побачити справжні обличчя політиків

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду