Сноб, Esquire і «Русский пионер» – лідери з використання лайки серед російських ЗМІ

00:00,
1 Серпня 2013
1565

Сноб, Esquire і «Русский пионер» – лідери з використання лайки серед російських ЗМІ

00:00,
1 Серпня 2013
1565
Сноб, Esquire і «Русский пионер» – лідери з використання лайки серед російських ЗМІ
В компанії «Медиалогия» підрахували, як часто використовують нецезурні слова російські друковані та інтернет-видання, телебачення і радіо. Про це 31 липня пише газета «Известия».

Дослідження проводилося в період з 30 липня 2011 року по 30 липня 2013-го. Найбільш «нецензурними» очікувано вивявилися інтернет-ЗМІ, тут ненормативна лексика була використана 998 разів, в друкованих ЗМІ – 117 разів, на телебаченні і радіо – всього 18 разів.

В сегменті інтернет-ЗМІ лідером з наявності лайки є сайт проекту Сноб, де дослідники нарахували 354 випадки використання нецензурних слів. Серед лідерів онлайн-ЗМІ також проекти Open Space, «Русский Пионер», «Грани.ру» і Look at me.

Лідерами серед друкованих ЗМІ стали журнали Esquire, Сноб, Time Out, «Русский пионер», Rolling Stone, «Русский репортёр», а также «Новая газета» і «Аргументы недели».

Олексій Аметов, генеральний директор проекту Look at me, пояснив «Известиям», що, відповідно до редакційної політики, керівництво порталу не втручається в творчість авторів. «Зазвичай лайка використовується в прямих цитатах. Якщо людина використовує подібні слова, зокрема, під час інтерв’ю, то висловлювання не модеруються», – відзначив Аметов.

Керівник проекту Сноб і головний редактор сайту проекту Микола Усков розповів, що після набуття чинності закону, котрий забороняє використовувати в ЗМІ ненормативну лексику, в квітні 2013 року інтернет-портал перестав бути ЗМІ. «Ми відмовилися від свідоцтва про реєстрацію ЗМІ, і сайт проекту Сноб став соціальною мережею. На сайті опубліковано не лише редакційний контент – в тому числі і статті журналу, але й контент, який створюється блогерами. А блогерів у нас декілька тисяч», – пояснив Усков.

При цьому, за словами керівника проекту Сноб, якщо в редакцію надходять листи від Роскомнагляду з попередженнями про неприпустимість використання нецензурних слів, блогери на прохання редакції видаляють лайку зі своїх публікацій.

Закон про штрафні санкції за нецензурну лексику в ЗМІ було ухвалено обома палатами російського парламенту в березні 2013 року, у квітні документ підписав президент країни Володимир Путін. Порушення заборони карається штрафом у розмірі від 20 до 200 тис. російських рублів для юридичних осіб, від 5 до 20 тис. – для посадових осіб, і від 2 до 3 тис. рублів – для громадян. Депутати Держдуми ухвалили закон незважаючи на критику уряду: в кабінеті міністрів відзначали, що запропоновані поправки фактично дублюють існуючі законодавчі норми.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Adme.Ru.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду