Рекламний кабінет Facebook дозволяє охопити 18 млн українців — дослідження
Рекламний кабінет Facebook дозволяє охопити 18 млн українців — дослідження
У дослідженні компанії PlusOne зазначається, що проникнення Facebook в Україні – 31%, що нижче, ніж у країнах ЄС (для порівняння у Чехії – 47%, Франції – 46%). Щодо Instagram – Україна в лідерах (26%), але поступається Росії (28%) та Туреччині (48%).
На IV Форумі креативних індустрій стратег PlusOne Олександр Аргат презентував їхнє дослідження аудиторії цих онлайн-платформ.
«Найважливіша цифра — 18 мільйонів. Це та аудиторія соціальних мереж Facebook, Instagram, а також FacebookMessenger, до якої ми можемо достукатися за допомогою рекламних інструментів компанії. Це та кількість, до якої дозволяє донести свої меседжі рекламний кабінет фейсбука, що дорівнює майже всій інтернет-аудиторії України», — зазначив Олександр Аргат.
Він додає, що розрив в аудиторіях соціальних мереж Facebook та Instagram поступово скорочується. Зараз у Instagram зареєстровано 11 млн користувачів з України, а у Facebook — 13 млн. «Є всі підстави вважати, що Instagram може навіть обігнати Facebook по кількості аудиторії в Україні», — каже пан Аргат.
Також певне падіння кількості користувачів у цих соціальних мережах спостерігається навесні 2019 року, коли компанія проводила кампанію проти фейкових акаунтів по всьому світу. Тоді аудиторія обох соціальних мереж зменшилася на один мільйон. «Але останні заміри у вересні показали, що аудиторія знову повернулася до попередніх цифр. Поки невідомо, чи за рахунок реальних акаунтів, чи знову фейкових», — каже він.
Facebook найбільш популярний у Київській (55%), Львівській (39%) та Дніпропетровській (35%) областях, йдеться у дослідженні. Найнижче проникнення у Чернігівській та Запорізькій – по 27%. Instagram досяг найвищого проникнення в Київській (42%), Одеській (32%) та Дніпропетровській (29%) областях. Найменш популярна соцмережа – у Чернігівській (17%), Черкаській (18%) та Житомирській (19%) областях.
Найпопулярнішим для пошуку за допомогою Google в Україні у вересні залишався Facebook. Його «гуглили» щонайменше вдвічі частіше, ніж Вконтакте. Тим часом Instagram влітку наздогнав за популярністю пошуку, згідно з даними Google Trends, російську соцмережу і навіть в окремі тижні обходив Вконтакте.
Щодо вікових характеристик аудиторії вказується, що Facebook та Facebook Messenger найбільш популярні серед користувачів у віці 25-35 років, дещо менше у молоді у віці 18-24 та найменш поширені серед юзерів віком 36-45 років. Але загалом відмінності не надто великі: Facebook – 48-55%, Facebook Messenger – 29-33%.
Натомість Instagram неймовірно популярний у молоді – 99% українців у віці 18-24 роки мають тут свої профілі. В Instagram зареєстрований кожен другий (56%) громадянин у віці 25-35 років й лише чверть (27%) тих, кому між 36-45.
Також в українському Facebook переважає жіноча аудиторія, яка становить понад 61% або ж 7,6 млн користувачів. Чоловіків зареєстровано 4,9 млн, це приблизно 39%. Найбільше, як чоловіків, так і жінок, зареєстровано у віці від 29 до 35 років. В Instagram гендерне співвідношення аналогічне, при дещо менших абсолютних цифрах (чоловіків – 4,1 млн, жінок – 6,3 млн).
Абсолютна більшість користувачів Facebook заходить в соцмережу виключно за допомогою мобільних пристроїв.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що аналітики знайшли у Володимира Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці.
Фото - Володимир Малинка