Як «клікабельні» заголовки впливають на читачів - дослідження

Як «клікабельні» заголовки впливають на читачів - дослідження

18:35,
10 Серпня 2016
7672

Як «клікабельні» заголовки впливають на читачів - дослідження

18:35,
10 Серпня 2016
7672
Як «клікабельні» заголовки впливають на читачів - дослідження
Як «клікабельні» заголовки впливають на читачів - дослідження
Автори:
Дослідники доктор Ешлі Муддіман(Dr. Ashley Muddiman) та доктор Джошуа Скакко (Dr. Joshua Scacco) спробували дослідити вплив «клікабельних» заголовків на читачів. Для аналізу Муддіман та Скакко використовували заголовки політичних новин.

За результатами дослідження, заголовки, в основі яких є питання, мають радше негативний ефект і призводять до виникнення негативних асоціацій у читачів щодо самої новини, порівнюючи із традиційним заголовком.

Заголовки, які містять у собі прогнози щодо майбутнього розвитку подій і роблять акцент на ще невідомій інформації щодо подій, дуже близькі до традиційних заголовків, якщо порівнювати їх ефективність. Реакція аудиторії на них вельми схожа і охоплення аудиторії приблизно однакове.

Політичні акценти в новині та проблематика, якої новина торкається, мають корелюватися із типом заголовка, який для цієї новини використовується. Наприклад, новини про Конгрес США, які мали питальну форму, отримали найбільш негативну реакцію у читачів. Водночас, новини про Конгресс із традиційними заголовками викликали позитивну реакцію читачів та їх зацікавлення у політичній темі.

Також має значення сам «бренд» медіа: чи це традиційні ЗМІ, чи нові медіа. Заголовок та сам текст новини сприймаються у контексті джерела цієї новини. Так, нові медіа почувають себе більш вільними в експериментах із заголовками. Водночас, від традиційних ЗМІ читачі очікують і традиційних заголовків. Дослідники відзначають, що «клікабельні» заголовки на ресурсах типу BuzzFeed мають більшу негативну реакцію в аудиторії, порівнюючи з USA Today або Fox News.

 Нагадаємо, команда дослідників Ogilvy Media Influence з'ясувала, що навіть в соціальних мережах посилання на авторитетні видання мають найбільший вплив. 72% респондентів вказали, що вважають традиційні ЗМІ найнадійнішим джерелом новин.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Daily Beast
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду