На які фрази клікають? - дослідження 100 мільйонів заголовків

На які фрази клікають? - дослідження 100 мільйонів заголовків

15:00,
18 Липня 2017
9491

На які фрази клікають? - дослідження 100 мільйонів заголовків

15:00,
18 Липня 2017
9491
На які фрази клікають? - дослідження 100 мільйонів заголовків
На які фрази клікають? - дослідження 100 мільйонів заголовків
Сервіс BuzzSumo, який спеціалізується на аналітиці соціальних каналів та контент-маркетингу, переглянув 100 мільйонів заголовків, аби виділити, які з них є найпопулярнішими.

Дослідники аналізували заголовки в Facebook та Twitter, які стали «вірусними». Вони ставили за мету виявити, які фрази в заголовку роблять матеріал популярним в соціальних мережах і чому.

Перш за все, BuzzSumo дійшов висновку, що немає універсальної формули для створення вдалого заголовка. Увагу користувачів може приволікати корисна інформація, яка є в контенті. Окрім того, 73% користувачів поширюють в соцмережах саме заголовок, а не весь матеріал.

Для аналізу дослідники використали заголовки із соцмереж за період з 1 березня по 10 травня 2017 року. Так, для Facebook найбільш ефективними виявилися фрази «Змусить вас...» (Will make you) - 8961 охоплень, «Ось чому...» (This is why) - 4099 охоплень, «Чи можемо ми здогадатися...» (Can we guess) - 3199 охоплень.

 

Кращі фрази для заголовків у Facebook.

Дослідники спершу навіть не взяли до уваги фразу «Змусить вас...», тому були здивовані, коли виявилося, що вона є в абсолютних лідерах серед  популярних заголовків на Facebook. У цієї фрази вдвічі більший показник охоплень, ніж у наступної за популярністю - «Ось чому...». Більше того, вона використовується не на початку чи наприкінці заголовків, а радше як інструмент для поєднання різних частин речення, показує зв'язок між матеріалом та можливим його впливом на читача. Заголовок такого типу пояснює, чому читач повинен зацікавитися цим контентом. Він також обіцяє, що матеріал матиме безпосередній вплив на читача й навіть викликатиме емоційну реакцію.

Користувачі Facebook активніше взаємодіють з емоційними заголовками. Наприклад, в яких є слова та вислови на кшталт «зворушливо», «шокуюче», «смішно до сліз» тощо. Однак, з використанням таких елементів треба бути обережними, тому що Facebook оголосив про чергові зміни в алгоритмі, внаслідок чого пости з клікбейтними заголовками будуть ранжуватися нижче у видачі. Це також може негативно вплинути на охоплення сторінкою аудиторії.

Хороші результати дають й ті заголовки, які розпалюють цікавість, дають відчуття вуайеризму. Наприклад, «що відбулося далі...», «в Twitter обговорюють...», «усі збентежені...», «Х найпопулярніших пісень...». Читачам часто стає цікавим, що зараз обговорюють люди або що вони думають про певні події. Зацікавлення позитивно впливає на залученість користувачів.

Наступний тип заголовків, які з великою ймовірністю стають вірусними в Facebook - це пояснюючі заголовки. В них присутні такі фрази: «Ось чому...», «причина в...». Пояснювальні матеріали обіцяють читачам додатковий сюрприз, дають їм відчуття, що вони стали трохи розумнішими після прочитання тексту. Також користувачі клацають по цих заголовках, тому що хочуть дізнатися, чим закінчується історія.

В окремі групи дослідники виділили заголовки-загадки («ви ніколи не здогадаєтеся...», «лише один зі ста...») та «племінні» заголовки («25 виразів, які зрозуміють лише вчителі», «17 речей, які зрозуміють лише мами» тощо). Заголовки-загадки ніби кидають виклик читачеві, спонукають його перевірити, чи є він тим самим «одним зі ста» й достатньо кмітливим, аби розгадати таємницю. «Племінні» заголовки апелюють до нашої ідентифікації себе як члена певної групи.

Найгірше для Facebook працюють заголовки з фразами «взяти під контроль», «працювати на себе», «для бізнесу», «запровадження», «що нового в...», «ефективність від...», «Х порад щодо...», «бюджетно». Для цього в BuzzSumo проаналізували тільки ті фрази, які траплялися в заголовках не менше 100 різних видань.

Найгірші фрази для створення заголовка на Facebook.

Однак, ті фрази, які дають низьке охоплення на Facebook, можуть виявитися ефективними для інших платформ. Наприклад, на Pinterest ключове слово «бюджетно» дало хороші результати. Дослідники пояснюють це тим, що серед аудиторії цієї платформи багато прихильників майстрування та рукоділля, й для них пошуки бюджетних рішень - популярний запит. Тому важливо враховувати особливості платформи та контекст. Так само, фраза «потрібно знати» підійде для постів на тему здоров’я, але для інших тем не буде такою ефективною.

Для створення вірсуних заголовків добре спрацьовують числа та списки. Так, для заголовка з числом, краще всього підходять 10, 5 та 15. Найгірше - 25, 18 та 30.

Для мережі Twitter у заголовку краще використовувати такі фрази: «Ось що...», «вперше», «те, що потрібно знати», «змусить вас...», «Х відсотків від...». Як бачите, фраза «змусить вас...», яка була найпопулярнішою в заголовках на Facebook, у Twitter лише на четвертому місці за охопленням.

BuzzSumo також вирішили дослідити, скільки символів має бути у вдалому заголовку. Аналіз показав, що найкраще читачі сприймають матеріали з 12-18 словами в заголовку (приблизно 80-95 символів).

Більше охоплення в соцмережі Facebook отримують матеріали, заголовки яких починаютсья зі слів «Х причин чому...», «Х речей, які...», «Ось що...», «Ось як...», «Х найкращих...», «Як зробити...». Закінчувати заголовки варто фразами «...у світі», «...Х років», «… став вірусним», «...знати», «...Х днів», «...у Twitter».

Раніше MediaSapiens писав про те, як «клікабельні» заголовки впливають на читачів. Наприклад, заголовки, в основі яких є питання, мають радше негативний ефект і призводять до виникнення негативних асоціацій у читачів щодо самої новини, порівнюючи із традиційним заголовком.

 

Фото: seopressor.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду