Матеріали BBC використали в дослідженні клікабельності новинних заголовків

00:00,
21 Червня 2013
496

Матеріали BBC використали в дослідженні клікабельності новинних заголовків

00:00,
21 Червня 2013
496
Матеріали BBC використали в дослідженні клікабельності новинних заголовків
Для того, щоб зрозуміти механізм зацікавлення людей, що гортають стрічки новин різних ресурсів, заголовками, дослідники з Брістольського університету провели довгостроковий аналіз.

Протягом півтора року вони відстежували відвідуваність 14 різних новинних сайтів, до числа яких увійшли BBC, NPR, The New York Times та Forbes. Соціологи створили модель кліків – вони з'ясували, за якими посиланнями найчастіше переходять користувачі, які заголовки і теми їх цікавлять. Після цього враховувалися як історії на головній сторінці, так і найбільш популярні.

Як виявилося, найбільше переглядів отримували новини, присвячені життю знаменитостей, різним скандалам, моді, криміналу і природним катастрофам. А ось відомості про політику, економіку, фінанси та бізнес популярністю у читачів не користувалися.

Відповідь на питання про популярність кліків виявив провідний автор роботи Нелло Крістіаніні (Nello Cristianini), професор з Лабораторії штучного інтелекту при Брістольському університеті. З'ясувалося, що більше за все на інтерес читачів інтернету впливають емоційно заряджені слова у заголовку та анонсі (підзаголовку). Подібний висновок Крістіаніні зробив, вивчивши ключові слова (теги) журналістських матеріалів і розділивши їх на категорії «привабливих» і «непривабливих».

Хоча висновки і не здаються проривними, але все-таки дають образ моделі читацького інтересу. Висновки дослідження засновані виключно на кліках по заголовках, але не беруть до уваги такі важливі фактори, як якість тексту та ілюстрацій, а також демографічні особливості самих користувачів.

До того ж, досить складно виявити, чи дочитала людина матеріал до кінця. Існує точка зору, що 38% людей залишають сторінку з новинним матеріалом уже через хвилину після того, як вона відкрилася.

Раніше повідомлялося, що за новими даними, користувачі інтернету стали з більшою готовністю використовувати платний новинний контент, хоча більшість все ще віддає перевагу безкоштовним інформаційним ресурсам.

Джерело: КорреспонденТ.biz

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Marmore
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду