Російська пропаганда перемагає на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР» - соціологічне дослідження

Російська пропаганда перемагає на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР» - соціологічне дослідження

15:38,
20 Березня 2015
5837

Російська пропаганда перемагає на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР» - соціологічне дослідження

15:38,
20 Березня 2015
5837
Російська пропаганда перемагає на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР» - соціологічне дослідження
Російська пропаганда перемагає на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР» - соціологічне дослідження
Автори:
Мешканці окупованих територій Донбасу погоджуються із меседжами російської пропаганди, зокрема в контексті ставлення до протестів зими 2013-2014 року на Майдані.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Протидія російській пропаганді в зоні конфлікту»,  проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГО «Телекритика».

Вони були презентовані сьогодні в рамках круглого столу «Протидія російській інформаційній агресії: спільні зусилля задля захисту демократії», який організувала ГО «Телекритика» за підтримки Internews  Network.

«Російська пропаганда однозначно перемагає на територіях, підконтрольних“ДНР-ЛНР”», - зазначила координатор проектів Київського міжнародного інституту соціології Марина Шпікер, презентуючи результати опитування.

У самопроголошених «ДНР-ЛНР» підтримка меседжів російських ЗМІ суттєво вища, ніж у респондентів по іншу сторону фронту (у Харківській, Одеській, Херсонській, Донецькій та Луганській областях). 49% респондентів на окупованих територіях називають Майдан фашистським переворотом, 67% вбачають його причиною олігархічну змову та маніпуляції США (на не окупованих територіях – 19% і 22% відповідно).

Переважна більшість (66%) населення територій, підконтрольних «ДНР» та «ЛНР» вважає, що головними наслідками Майдану стали анексія Криму, збройне протистояння на Донбасі та економічна криза. Не погоджуються з цим тільки 15%.

 «Давно складалося враження, що влада не сприймала інформаційну війну як війну», - сказав, коментуючи результати дослідження, генеральний директор КМІСу Володимир Паніотто.

За його словами, торік очолюваному ним інституту замовляли дослідження, пов’язані лише з виборчими кампаніями. Результати презентованого сьогодні дослідження свідчать, що інформаційній політиці приділялася недостатня увага, вважає соціолог.

«Зрозуміло, що йде війна, але якщо це війна й  інформаційна – то, можливо, деякий перерозподіл ресурсів міг би зберегти життя наших солдатів.  Адже пропаганда підвищує кількість людей, які стають сепаратистами. Недовіра до влади не дозволяє робити реформи», - зазначив Володимир Паніотто.

Згідно з результатами опитування, російські канали, попри законодавчі заборони, все-таки доступні значній кількості українських громадян. Покриття п’яти найбільш рейтингових українських телеканалів на територіях, підконтрольних «ДНР-ЛНР», значно нижче, ніж на решті територій півдня та сходу України. Натомість російські канали («РТР», «НТВ» та «ОРТ» ) там  може переглядати кожен другий житель.

Щодо оцінки об’єктивності джерел інформації, то підконтрольні Україні території вважають українські джерела скоріше правдивими, російські – упередженими та необ’єктивними. У «ДНР-ЛНР» притримуються протилежної точки зору.

Опитування «Протидія російській пропаганді в регіоні конфлікту» Київський міжнародний інститут соціології провів на замовлення ГО «Телекритика». Воно проводилося з 26 по 28 лютого 2015 року серед міського населення в п’яти областях: Харківській, Одеській, Херсонській, Донецькій та Луганській (включно з районами, що на момент опитування не контролювалися українською владою).

Круглий стіл «Протидія російській інформаційній агресії: спільні зусилля задля захисту демократії» організувала ГО «Телекритика» за підтримки Internews Network. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Паніотто, автор фото: Максим Лісовий ("Детектор медіа")
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду