У Румунії планують запровадити щорічне психіатричне обстеження журналістів

00:00,
7 Березня 2011
973

У Румунії планують запровадити щорічне психіатричне обстеження журналістів

00:00,
7 Березня 2011
973
У Румунії планують запровадити щорічне психіатричне обстеження журналістів
А у Франції приятелі президента замовили контррозвідці знайти джерела журналістського розслідування.

Не лише в Угорщині гіршають справи зі свободою преси – серед європейських країн тривожна ситуація в Румунії, Італії, Франції та Болгарії. Про це свідчать дані дослідження, що було проведено на замовлення фракції соціалістів у Європарламенті.

 

Основною загрозою для свободи медіа залишається нестача коштів для незалежної праці та гіперконцентрація ЗМІ в руках кількох власників.  

 

До румунського законодавства про телебачення і радіомовлення за минулий рік було внесено шість поправок, завдяки яким, зокрема, 40% часу мовлення було зарезервовано за державною агенцією новин. Наразі парламент розглядає зміни до законодавства про державні закупівлі послуг, які передбачають запровадження щорічного психіатричного тестування журналістів перед підписанням та подовженням трудових контрактів.

 

У Франції після нещодавнього скандалу – журналісти  LeMonde виявили факти непрозорого фінансування президентської партії спадкоємицею мільярдної косметичної імперії L'Oreal – контррозвідка, за словами керівництва газети, намагається знайти джерела, що злили журналістам документи. Окрім цього, останнім часом в країні відбувається активна концентрація медіаактивів.

 

В Італії 1 квітня спливає термін дії законодавчих обмежень концентрації ЗМІ, і медіамагнат Сильвіо Берлусконі єдиний як прем’єр має повноваження вирішувати, подовжити ці обмеження чи ні.

 

В Болгарії теж готується нове медіазаконодавство, а розмови журналістів прослуховують спецслужби.

 

Європарламентарії стурбовані тим, що Угорщина, як головуюча в ЄС протягом першого півріччя 2011 року, поширить свою практику законодавчих утисків медіа і на решту європейських країн.

 

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
i.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду