У Камбоджі вперше засудили убивць журналіста

ifj.org

Водночас обидві організації закликали уряд у Пномпені докласти усіх зусиль, щоб довершити правосуддя - знайти та ув’язнити заочно засуджених злочинців.

44-річний репортер газети MeakeaKampuchea Суон Чан, який викривав незаконні рибні промисли у місцевій комуні, став у січні ц.р. жертвою жорстокого нападу. Його атакувала банда, жбурляючи камінням та лупцюючи бамбуковими палицями.

Тяжко травмованого журналіста доправили до місцевої лікарні. Однак його не врятувала від смерті інтенсивна медична допомога у столичному шпиталі.

У жовтні у провінції Кампонгчнанг почався судовий процес над групою нападників, звинувачених у замаху на вбивство журналіста.

Цього тижня кожному з шести злочинців винесено вирок – 13-річний термін позбавлення волі.

Крім того, суд зобов’язав їх виплатити родині загиблого по 5 млн. рієлів ($1250).

На лаві підсудних опинився лише один убивця, котрий перебував під поліцейською вартою. П’ятьох інших судили заочно.

Президент CAPJ Ум Сарін (Um Sarin) схвально сприйняв покарання убивць журналіста = й настійно закликав камбоджійську владу якнайшвидше знайти й змусити відбути справедливі вироки убивць, які досі розгулюють на волі.

Міжнародна федерація журналістів вітала судовий вирок як «перший прояв правосуддя», «надійну ознаку» того, що влада у Пномпені протидіє атакам на пресу.

Водночас вона документувала тривожну модель насильства проти камбоджійських медійників. В. о. директора Азійсько-Тихоокеанського відділу МФЖ Джейн Вортінгтон (Jane Worthington) звернулася із закликом до камбоджійської влади знайти винуватців убитих у цьому році журналістів, серед яких – канадець Девід Вокер (David Walker).

comments powered by Disqus