Свобода преси варта того, щоб за неї боротися - представниця Freedom House

«Цього тижня Віктор Янукович зробив серйозний особистий прорахунок, який, дуже можливо, призведе до його падіння. Навіть у власній партії його члени починають відсторонюватися. І сьогодні буде тим моментом, коли голос народу наблизить Україну до Європи» - заявила Сюзан Корк під час презентації звіту «Оцінка свободи слова в Україні під час її головування в ОБСЄ», яка відбулася сьогодні в Києві.

Вона наголосила, що «вільна преса є дуже важливим складовим вільного суспільства».

«Коли Україна взялася головувати в ОБСЄ, то одним із пріоритетів український  уряд визначив свободу преси, - сказала пані Корк. - Наш звіт оцінює, на скільки уряд дотримався цього зобов’язання. На жаль, уряд не зміг дотриматися своєї обіцянки. Причиною цього є корупційна зацікавленість самого уряду».

«Свобода преси варта того щоб за неї боротися, як ви це робите кожного дня, бо вона проливає світло на вчинки та на корупцію» - звернулася Сюзан Корк до журналістів.  

«Я знаю що багато з вас зазнали особистих нападів. І я закликаю вас зібрати всю свою мужність і мужньо виконувати свій обов’язок далі» - закликала представниця Freedom House.

У самому звіті «Оцінка свободи слова в Україні під час її головування в ОБСЄ», підготовленому Freedom House спільно з Інститутом масової інформації, зазначається, що «поступ України у виконанні зобов’язань щодо свободи вираження, у тому числі стосовно сприяння поширенню інформації та покращення умов  роботи журналістів, був в основному незадовільним в останні роки і відстає від прогресу, досягнутого в Молдові, Грузії та Вірменії, але є кращим, аніж в Азербайджані та Білопусі».

Україномовний варіант звіту можна завантажити тут.

5-6 грудня цього року у Києві відбудеться 20-те засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. 

comments powered by Disqus