Незалежна журналістика в Угорщині під загрозою

00:00,
21 Листопада 2011
1132

Незалежна журналістика в Угорщині під загрозою

00:00,
21 Листопада 2011
1132
Незалежна журналістика в Угорщині під загрозою
Нова модель регулювання діяльності медіа в Угорщині підриває свободу слова. Такого висновку дійшла міжнародна місія з партнерства, до складу якої входили провідні міжнародні організації зі свободи та розвитку ЗМІ.

«Збіг несприятливого нормативно-правового середовища, погіршення економічних умов, технологічні зміни та злиття медіа, брак єдності й солідарності у професійному середовищі викликав бурю, що загрожує майбутньому незалежної журналістики в Угорщині», – заявив Айдан Вайт, керівник місії та експерт Інституту з розмаїття медіа (Media Diversity Institute - міжнародна організація, яка сприяє взаєморозумінню між культурами та прагне запобігти навмисному чи ненавмисному поширенню в ЗМІ упередження, нетерпимості, ненависті у вивітленні дражливих тем - MS).

Місія партнерства в Будапешт, що тривала з 14 по 16 листопада, включала зустрічі з юристами, журналістами, редакторами, представниками професійних асоціацій, громадянського суспільства, нових ЗМІ, уряду. Обговорювалося становище у зв’язку з ухваленням нового закону про медіа, що набув чинності 1 січня 2011 року.

Ось ключові висновки місії:

• регулювання засобів масової інформації (в Угорщині), особливо щодо захисту джерел, несумісне з європейським і міжнародним правом;

• нове законодавство передбачає обмежені можливості для судового перегляду рішень регулятивних органів у сфері медіа;

• форми співрегулювання, що розвинулися у відповідь на ухвалений закон, не заміняють саморегулювання, а в співпраці з національними та міжнародними медіавласниками насправді використовується залишковий цензурний ресурс;

• режим ліцензування в Угорщині може підірвати процес сприяння плюралізму, виконанню зобов’язань згідно з європейськими та міжнародними договорами;

• без відповіді залишається питання, чи спроможна реорганізована система громадського мовлення забезпечити суспільство плюралістичною якісною інформацією.

«Ми вважаємо, що стурбованість, висловлена міжнародною спільнотою, залишається в силі, і зобов'язуємося стежити у найближчі місяці за впливом законодавства на суспільство», – сказав Вайт.

Він закликав угорський уряд продовжити відкритий діалог із експертами та обміркувати зміни, щоб усунути значні недоліки у чинному законодавстві.

Ухвалений в Угорщині новий закон про медіа зазнав масштабної критики міжнародної спільноти, зокрема Ради Європи, Європарламенту, представника з питань ЗМІ ОБСЄ, спеціального доповідача ООН зі свободи слова, всіх провідних організацій зі свободи медіа та прав людини.

Джерело: Міжнародний інститут преси (IPI)

Переклад: Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ІРІ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду