На Мальті підірвали авто з журналісткою, яка писала про корупцію влади

LinkedIn

Про це пише Times of Malta.

Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як журналістка виїхала з дому. Причина вибуху наразі не встановлена. Місцеві ЗМІ повідомляють, що Дафна Каруана Галіція повідомила в поліцію про погрози два тижні тому.

Дафні Каруані Галіції було 53 роки. Як журналістка та блогерка вона стала відома після викривальних публікацій про мальтійських політиків на основі даних із «Панамського архіву». Зокрема цього року Дафна Каруана Галиція повідомила, що дружина Джозефа Муската Мішель імовірно володіє офшорною компанією, яка отримувала гроші від підприємства, пов'язаного з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Після цих повідомлень в Мальті були призначені дострокові вибори, на яких Джозеф Мускат знову переміг.

На прес-конференції через 1,5 години після вибуху пан Мускат засудив «варварську атаку на людину та свободу висловлення поглядів у нашій країні».

«Всі знають, що пані Каруана Галіція жорстко критикувала мене як політика й як людину, так само як і інших, але ніхто не може виправдати цей варварський акт ніяким чином. Я не стану відпочивати, доки не буде досягнуто справедливості», – повідомив він.

Джозеф Мускат повідомив, що Мальта попросила допомогти розслідувати вбивство ФБР США.

Заяви в зв'язку з убивством журналістки зробили зокрема президент та архієпископ Мальти, а населення країни вийшло на мітинг. Акція солідарності відбулася також біля Мальтійського посольства в Лондоні.

Інститут мальтійських журналістів заявив, що настав «темний день для демократії на Мальті» й закликав поліцію притягнути винних до відповідальності. Організація також заявила, що журналісти мають продовжувати повідомляти без страху за своє життя про все, що становить суспільний інтерес.

Видання Politico називало Дафну Каруану Галіцію «жінкою-WikiLeaks, яка веде хрестовий похід проти непрозорості та корупції на Мальті».

16 жовтня керівник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив у Twitter, що обурений вбивством журналістки.

«Я оголошую винагороду в розмірі 20 тисяч євро за інформацію про її вбивць», – написав пан Ассанж.

Нагадаємо, у жовтні в Мексиці викрали та згодом вбили фоторепортера Едгара Ескеду. Він став щонайменше десятим співробітником ЗМІ, якого вбили цього року в країні.

comments powered by Disqus