У Росії інтернет-провайдерів можуть зобов’язати платити за ліцензійний контент

Ігор Шувалов, kp.ru

Законопроект мають спільно розробити Міністерства зв’язку, культури, фінансів та юстиції, повідомляє газета «Ведомости». Видання також зауважує, що автором ідеї є Нікіта Міхалков, кінорежисер та керівник Російського союзу правовласників (РСП).

Законодавчі акти приймаються на виконання концепції РСП щодо ліцензування контенту в інтернеті. Згідно з нею, оператори зв’язку повинні купувати ліцензію на контент правовласників, сплачуючи фіксований внесок. Користувачі послуг цих операторів отримають необмежений доступ до того контенту, на який поширюватиметься «глобальна» ліцензія правовласника.

Розмір зборів за користування контентом поки що невідомий. Проте поінформоване джерело заявило «Ведомостям», що йдеться про суму від 1 до 3 доларів за рік у розрахунку на одного абонента

Ігор Шувалов, за словами джерела, має жорстку позицію проти піратства і не хоче прийняття «беззубих законів».

Представники російських телекомунікаційних компаній МТС, «Билайн» та «МегаФон» виступили проти концепції РСП. Вони вважають, що уряд необґрунтовано перекладає проблему піратства із правовласників на операторів.

Сайт tjournal.ru зауважує, що РСП, який очолює Міхалков вже зараз збирає так званий «один відсоток» податків від продажів усіх гаджетів, що ввозяться до РФ. Кошти від цього збору надходять правовласникам, компенсуючи таким чином те, що техніка може використовуватися для копіювання та розповсюдження ліцензійного контенту без дотримання авторських прав. Активісти галузі домагалися від прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва позбавити Нікіту Міхалкова повноваження зі збору цих коштів, однак до думки громадськості влада не прислухалася.

comments powered by Disqus