Кореспонденти Al Jazeera відкидають гру єгипетської влади у правосуддя

00:00,
8 Лютого 2014
1060

Кореспонденти Al Jazeera відкидають гру єгипетської влади у правосуддя

00:00,
8 Лютого 2014
1060
Кореспонденти Al Jazeera відкидають гру єгипетської  влади у правосуддя
Серед  20 журналістів, звинувачуваних єгипетським урядом, – 9 кореспондентів Al Jazeera, повідомила катарська телемережа.

Це засвідчує список, що потрапив у розпорядження Al Jazeera. Декотрі з імен уже були відомі.  Телемережа називає нові й висловлює їхні погляди на єгипетську гру у правосуддя. Це – британські журналісти  Сью  Тертон  (Sue Turton) і Домінік Кейн (Dominic Kane), які    працювали у Каїрі після здійсненого у липні  минулого року військового повороту й  повалення ісламістського президента  Мухамеда Мурсі.

Тертон  приголомшена тим, що єгипетська влада включила її до списку звинувачених і видала ордер на арешт. Журналістка, яка працювала на британських телеканалах Sky News, ITN і Channel 4 News, заявила, що «вона не розцінювала ситуацію в Єгипті анітрохи  інакше, ніж будь-коли за час майже  25-річної роботи журналісткою». «Я не присягалася на відданість будь-якій політичній групі в Єгипті чи  деінде, – додала  вона, – і не маю бажання  бути промоутером будь-яких поглядів».

Домінік Кейн, який свого часу працював на  BBC,  сказав, що він завжди намагався висвітлювати події в Єгипті «неупереджено й точно». Він збентежений звинуваченнями, висунутими проти своїх колег, які офіційно  не пред’являють у Каїрі, та «суворими умовами»,  в яких вони  перебувають за  ґратами. За словами британського журналіста, «у часи випробувань  вони неупереджено  здійснювали важку роботу» й тому мають бути негайно звільнені.

Серед інших осіб, які фігурують у списку Al Jazeera, – єгипетські продюсери та інженери, які працюють та телемережу у Катарі. Усі вони категорично відкидають звинувачення, висунуті проти  них у Каїрі.

Імена деяких звинувачених репортерів стали відомими у Al Jazeera  раніше.  Це – співробітники англомовної служби катарської телемережі австралійський журналіст з 20-річним досвідом роботи у Reuters, BBC та CNN Пітер Ґрест (Peter Greste), завідувач каїрського бюро,   який має подвійне єгипетське й  канадське громадянство, Мохамед  Фахмі (Mohamed Fahmy) та єгипетський  оператор Бахер Мохамед  (Baher Mohamed).

Пітеру Ґерсту інкримінують співпрацю із «братами-мусульманами» – організацією, оголошеною тимчасовим урядом терористичною.

Над його колегами-єгиптянами  тяжіє звинувачення у тяжчому злочині – належності до «братів-мусульман».

Арештовані у грудні минулого року агентами міністерства внутрішніх справ Єгипту, нині вони перебувають за ґратами тюрем Tora і  Scorpion.

Журналіст арабської служби Al Jazeera у Каїрі Абдуллу аль-Шамі (Abdullah Al Shami) перебуває у такому  ж становищі з серпня минулого року. На знак протесту проти ув’язнення він вже третій тиждень поспіль голодує, повідомляє телемережа.

У ставленні до єгипетської Феміди розбіжностей не існує. Протест проти невмотивованого арешту  кореспондентів  Al Jazeera без пред’явлення офіційних звинувачень чи не найпереконливіше висловив Пітер  Ґерст з-за ґрат  тюрми Tora у листі, що набув світового  розголосу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
newsfiber.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду