Російський інтернет-омбудсмен хоче створити експерну раду для захисту мережі від зайвого втручання влади

Дмитро Мариничев, tjournal.ru

За ідеєю Мариничева, експертна рада повинна здійснювати загальну оцінку та обговорення ініціатив, що висуваються агентомнтом та урядом і стосуються інтернет-спільноти.  Про це повідомляє TJournal.

За результатами обговорення рада фільтруватиме пропозиції влади і від імені всієї галузі надаватиме чиновникам свої експертні зауваження.

Дмитро Мариничев вважає, що зараз у Росії немає єдиного майданчика, де можна було б випрацьовувати збалансовану позицію щодо позитивів чи негативів певного законопроекту та доносити її до вищого керівництва країни. На думку експерта, Російська асоціація електроних комунікацій (РАЕК) та Асоціація підприємців комп’ютерних та інформаційних технологій (АПКІТ) не можуть упоратися із цим завданням.

 

«[Є] РАЕК, яка представляє інтереси тільки однієї групи. Є, наприклад, ще АПКІТ, яка також працює досить успішно, але представляє інтереси іншої групи. І ті й інші десь мають однакові позиції. У деяких питаннях у них позиції різні. Щоб мати реально збалансовану позицію, потрібен вільний від лобі конкретних груп майданчик, який би при цьому підтримував усіх учасників галузі», - каже інтернет-омбудсмен.

Пропозиції щодо створення експертної ради планують передати президенту РФ 7 жовтня, за результатами зустрічі представників інтернет-галузі.

Нагадаємо, що раніше в Росії обговорювали можливість відключення країни від глобального інтернету.

Вчора президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не здійснюватиме «одержавлення» інтернету та обмеження доступу до нього, але зобов’язана «захистити громадян від ризиків».

comments powered by Disqus