Росія не обмежуватиме інтернет, але закриє деякі сайти – Путін

1tvnet.ru

За словами Путіна, влада не планує «одержавлювати» інтернет і таким чином обмежувати законні інтереси суспільства в інформаційній сфері, повідомляє ИТАР-ТАСС.

«Свобода ЗМІ, право громадян на отримання та поширення інформації - це базові принципи демократичної держави і суспільства і їх необхідно неухильно дотримуватися», - сказав російський президент.

Водночас він зазначив, що влада «повинна захистити громадян від ризиків», а тому послідовно закриватиме сайти із «незаконним контентом». Під таким він, зокрема,, мав на увазі матеріали терористичного та екстремістського спрямування.

Крім цього, Путін наголосив на кіберзагрозах, в тому числі хакерських атаках та фактах масового стеження.

«На минулому саміті БРІКС лідери наших країн рішуче засудили факти масової електронного стеження та збору даних про приватних осіб, які здійснювалися деякими спеціальними службами відомих країн. Вважаємо це прямим порушенням суверенітету держави і прав людини. Перш за все - права на недоторканність приватного життя», - підкреслив він.

Окремо Путін наголосив на необхідності підвищення захисту російських урядових мереж зв’язку та безпеці російського інтернету.

Нагадаємо, що раніше в Росії обговорювали можливість відключення країни від глобального інтернету.

comments powered by Disqus