Після висновків Ofrom про RT у Росії взялися перевіряти BBC

http://img01.thedrum.com/s3fs-public/news/tmp/85019/bbc-hq.jpg

Як повідомляє ВВС Україна, відомство вдалося до такого кроку «у зв'язку з ситуацією, пов'язаною з ухваленням британським регулятором Ofcom рішення про порушення каналом Russia Today правил мовлення».

Нагадаємо, 20 грудня британський медіарегулятор повідомив, що кремлівський телеканал іномовлення порушив кодекс телерадіомовлення Великої Британії. Ofcom проаналізував сім програм RT, в яких йшлося про отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері, українську владу та війну в Сирії, і визнав, що в усіх них не дотримано принципу неупередженості.

Представник ВВС заявив, що в Росії, як і в усіх інших країнах світу, ВВС надає аудиторії незалежну інформацію з дотриманням всіх правил та норм місцевого законодавства.

Офіційна представниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова на своїй сторінці в Facebook написала, що РФ давно потрібно було вдатися до перевірки британського мовника. «Мені щиро шкода кореспондентів ВВС, багато з яких є справжніми професіоналами і сумлінно виконують свої обов'язки. Але грубе втручання британського уряду в діяльність російських ЗМІ (постійна пропаганда проти телеканалу RT, спроби дискредитації наших журналістів і т.д .) не залишає іншого вибору, крім дзеркальної відповіді», — додала вона. 

Британський регулятор також повідомив, що розглядає додаткові заяви, зроблені RT, і може застосувати до каналу санкції: від трансляції в ефірі заяви з висновками Ofcom, до фінансового покарання чи відкликання в кремлівського мовника ліцензії. Медіарегулятор стежить за контентом російського каналу з моменту старту його мовлення у Великій Британії й неодноразово виносив попередження про порушення RT кодексу телерадіомовлення.

Нагадаємо, у червні Вища рада з аудіовізуальних засобів Франції (CSA) винесла попередження телеканалу RT France за сюжет про Сирію через «нечесність, неточну подачу інформації і відсутність різних точок зору».

У липні стало відомо, що канал перевіряє Федеральна поліція Австралії щодо того, чи не підпадає його діяльність під дії іноземного агента.

comments powered by Disqus