Ofcom знайшов порушення в семи програмах RT: одна з них – про Україну

Ofcom знайшов порушення в семи програмах RT: одна з них – про Україну

16:10,
20 Грудня 2018
2515

Ofcom знайшов порушення в семи програмах RT: одна з них – про Україну

16:10,
20 Грудня 2018
2515
Ofcom знайшов порушення в семи програмах RT: одна з них – про Україну
Ofcom знайшов порушення в семи програмах RT: одна з них – про Україну
Автори:
Британський медіарегулятор Ofcom визнав кремлівський телеканал RT (раніше – Russia Today) винним у порушенні британського кодексу телерадіомовлення. В одній із програм йшлося про Україну.

Про це повідомило агентство Reuters.

Регулятор розслідував, чи були порушення правил мовлення в семи програмах російського каналу, які вийшли в ефір у березні та квітні 2018 року. В усіх них не було дотримано принципу неупередженості.

«Взяті разом сім зловживань являють собою серйозне порушення наших правил мовлення. Ми повідомили RT про намір розглянути можливість запровадження санкцій проти каналу», — заявили в Ofcom.

Представники британського регулятора нагадали, що RT позиціонує себе як телеканал, який висвітлює альтернативну точку зору на різні питання, зокрема пов'язані з Росією. Канал, що перебуває в державній власності РФ, наголошував, що не має зобов'язань подавати в ефірі тільки одну точку зору — офіційну російську. Проте в семи проаналізованих програмах мовник не надав достатньо уваги розмаїттю поглядів на ситуацію, заявили в Ofcom.

Зокрема, RT порушив правила в двох програмах, присвячених отруєнню колишнього шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії нервовопаралітичною речовиною «Новачок» в англійському місті Солсбері в березні. Нагадаємо, Велика Британія звинувачує в цьому злочині російську спецслужбу ГРУ. РФ відкидає звинувачення.

У ще одній програмі йшлося про ставлення уряду України до нацизму та ромів. Канал, на думку регулятора, не мав достатньо підстав для критики уряду України. Решта чотири новинні програми стосувалися війни в Сирії, де, як вважає британський регулятор, також не було представлено достатньо різних точок зору.

У RT заявили, що не порушують правил мовлення. Канал також повідомив, що «вкрай розчарований» висновками Ofcom і невдовзі вирішать, як на них реагувати.

Британський регулятор також повідомив, що розглядає додаткові заяви, зроблені RT, і може застосувати до каналу санкції: від трансляції в ефірі заяви з висновками Ofcom, до фінансового покарання чи відкликання в кремлівського мовника ліцензії.

ВВС Україна зазначає, що у Британії аудиторія RT є відносно невеликою: за день телеканал охоплює в середньому лише 122 тисячі людей, маючи частку 0,02%. Тоді як в телеканала BBC News аудиторія становить 2,6 млн людей, а у Sky News – 1,6 млн, згідно з даними рейтингової агенції Barb.

У 2012 році британський медіарегулятор заявив, що новинний випуск про Сирію на телеканалі RT порушує стандарти неупередженості. Тоді Ofcom викликав представників телеканалу, аби розтлумачити їм приписи британського кодексу мовлення. 

У 2014 році Ofcom виявив порушення мовного кодексу Британії у кількох програмах RT, у тому числі в документальному фільмі «Україна. Біженці». Того ж року британці поскаржилися на це медіа через висвітлення катастрофи MH17. Тоді Ofcom попередив телеканал, якщо подібні порушення повторяться, то регулятор вдасться до введення санкцій.

Нагадаємо, у червні Вища рада з аудіовізуальних засобів Франції (CSA) винесла попередження телеканалу RT France за сюжет про Сирію через «нечесність, неточну подачу інформації і відсутність різних точок зору».

У липні стало відомо, що канал перевіряє Федеральна поліція Австралії щодо того, чи не підпадає його діяльність під дії іноземного агента.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду