Netflix заблокувала в Саудівській Аравії епізод шоу, де критикували принца

brandsynario.com

Як пише The New York Times, стрімінговий сервіс Netflix заблокував перший епізод жовтня шоу «Патріотичний акт із Хасаном Мінажем». У ньому, зокрема, критикували принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана (Mohammed bin Salman).

Також ведучий Хасан Мінаж у програмі критикував стосунки США та Саудівської Аравії після убивства саудівського журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі в посольстві цієї країни в Туреччині.

«Зараз гарна нагода переглянути наші стосунки з Саудівською Аравією. Я кажу це і як мусульманин, і як американець», — зазначив у шоу пан Мінаж.

Netflix зробила недоступним епізод у Саудівській Аравії після скарги на нього урядової Комісії з комунікацій та інформаційних технологій цієї країни. Як пише The Financial Times, епізод усе ще доступний до перегляду в YouTube.

«Ми рішуче підтримуємо художню свободу по всьому світу і видалили цей епізод тільки в Саудівській Аравії після того, як ми отримали дійсний юридичний запит. Це зроблено задля дотримання місцевого законодавства», — заявив стрімінговий сервіс.

Місцевий закон про кіберзлочинність забороняє «виробництво, підготовку, передачу або зберігання матеріалів, що впливають на громадський порядок, релігійні цінності, суспільну мораль і приватність» в інтернеті. Журналісти критикують цей закон через фактичну легалізацію цензури.

Комітет захисту журналістів (CPJ) називає Саудівську Аравію третьою найбільш цензурованою країною після Еритреї та Північної Кореї. В організації зазначають, що тамтешня «влада використовує закони, які начебто покликані боротися з тероризмом, проти свободи слова».

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник.

Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Турецька влада заявила, що його там вбили. Пізніше Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі й повідомила, що його вбивство було умисним.

 

comments powered by Disqus