Палестинський суд заблокував десятки новинних сайтів та сторінок Facebook

Палестинський суд заблокував десятки новинних сайтів та сторінок Facebook

13:19,
28 Жовтня 2019
1366

Палестинський суд заблокував десятки новинних сайтів та сторінок Facebook

13:19,
28 Жовтня 2019
1366
Палестинський суд заблокував десятки новинних сайтів та сторінок Facebook
Палестинський суд заблокував десятки новинних сайтів та сторінок Facebook
Автори:
Комітет захисту журналістів (CPJ) вимагає від Палестинської національної адміністрації скасувати заборону на десятки новинних веб-сайтів та сторінок Facebook і дозволити інформаційним виданням країни вільно публікувати інформацію в Інтернеті.

Як зазначається у повідомленні CPJ, 17 жовтня суд магістрату Рамалла (Палестина) зобов’язав місцевих постачальників послуг інтернету заблокувати доступ до щонайменше 25 новинних веб-сайтів на Західному березі та в Газі за запитом Генеральної прокуратури Палестини.

Розпорядження було видано відповідно до статті 39 закону про кіберзлочинність Палестини, який дозволяє органам влади впливати на постачальників послуг інтернету на Західному березі та в Газі блокувати веб-сайти, які нібито загрожують національній безпеці, громадському порядку чи суспільній моралі. 

«Цензуруючи веб-сайти, палестинська влада не тільки прикриває критичні голоси, але і позбавляє палестинців права отримувати інформацію з різних джерел, — заявив представник CPJ на Близькому Сході та Північній Африці Ігнасіо Мігель Дельгадо (Ignacio Miguel Delgado). — Ми закликаємо палестинську владу негайно відновити доступ до заблокованих веб-сайтів».

Загалом були заблоковані 52 сайти та веб-сторінки, які нібито публікували матеріали, що загрожували безпеці та громадському миру, ображали символи Палестинської національної адміністрації (уряду, що контролює Західний берег і очолює партію ФАТХ), порушували громадський порядок та норми моралі.

Щонайменше 25 із них CPJ визначив як новинні: Ultra Palestine, Tubas 24, Palnews, Metras, New Pal 21, PS 24, Al-Majd, Arab 48, Amad, Mshaneq, Al-Shahd, Palestine 27, Palestine Post, Aks al-Taiar, Awraq Network, Watan News, Shehab News Agency, Quds News Network, Palestine Online, Fatah Voice, Al-Kofiya TV, Al-Resalah Net, Gaza Now, Nawras Net, and Al-Ain al-Amni

Як зазначається у огляді CPJ, до цього списку також входили онлайн-сторінки, на яких публікували критику діячів ФАТХ (партія, Рух за національне визволення Палестини), політичну сатиру та веб-сайти, якими керують палестинські організації, які займаються адвокатськими правами.

Як повідомляє палестинська група свободи преси MADA, 22 жовтня Незалежна комісія з прав людини, місцева група з прав людини та Синдикат палестинських журналістів подали апеляцію до суду магістрату Рамалла з проханням зняти блокування. 

Генеральна прокуратура Палестини не відповіла на електронний запит CPJ про коментар. Управління з питань медіа Генерального прокурора цитувало Скейса, що заявив, що було зареєстровано ряд скарг на заблоковані веб-сайти.

Нещодавно MediaSapiens повідомляв про те, що влада Туреччини знищила понад 300 тисяч книг через цензуру.

iToday
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду