Китай заборонить громадянам з низьким «соціальним кредитом» користуватися потягами та літаками

The Verge/Xu Congjun/VCG

Як пише The Verge, в системі «соціальних кредитів» людей оцінюватимуть зважаючи на те, чи здійснювали вони злочини, їх кредитну історію, покупки, висловлювання в мережі та інші вчинки. Люди, які отримають в цій системі низькі бали, зазнають обмежень та штрафів. Китай працює над повноцінним запуском системи до 2020 року, але її рання версія вже існує.

Раніше китайський уряд зосередився на обмеженні подорожей для людей з величезними боргами, наприклад, як у Цзя Юетіна (Jia Yueting). Сума його боргів наприкінці 2017 року складала 72 мільйони доларів.

За даними Reuters, під обмеження можуть потрапити люди, які поширювали «неправдиву інформацію про тероризм», створювали «проблеми» під час перельотів, використовували недійсні квитки або курили в потягах.

Нагадаємо, про введення системи соціальних кредитів у Китаї вперше заговорили в 2014 році. Тоді Державна рада Китаю опубліковала документ «Схема планування побудови системи соціальних кредитів». В 2017 році уряд оголосив, що має намір запустити систему до 2020 року.

Для її реалізації уряд Китаю співпрацює з 8 потужними китайськими технологічними компаніями, які мають доступ до величезних обсягів даних. За даними Wired, у системі будуть враховуватися такі показники, як кредитна історія, здатність до виконання зобов’язань, особисті дані (номер телефону, адреса), поведінка та відносини з людьми (включно з аналізом змісту публікацій в соцмережах, зокрема щодо лояльності до уряду).

comments powered by Disqus