У Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм

У Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм

14:14,
5 Вересня 2017
2119

У Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм

14:14,
5 Вересня 2017
2119
У Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм
У Китаї чоловіка посадили до в’язниці за продаж VPN-програм
Автори:
У Китаї чоловіка засудили до дев'яти місяців ув'язнення за продаж програмного забезпечення, яке допомагає користувачам ухилятися від державного контролю над інтернетом.

Як повідомляє BBC, VPN (virtual private networks) є нелегальними в Китаї. Особливість використання приватних віртуальних мереж полягає у тому, що вони дозволяють користувачам обходити державний контроль над діями в мережі.

Китайський уряд керує величезною системою моніторингу, відомою як «великий брандмауер», яка стежить за тим, що люди роблять і пишуть в інтернеті. Система також блокує доступ до ряду сайтів, таких як Facebook та YouTube, популярних за межами країни. Багато людей у Китаї використовували VPN для обходу обмеження та відвідування заблокованих сайтів.

Денг Джівей  (Deng Jiewei) почав продавати VPN-програми в кінці 2015 року і був заарештований в серпні 2016 року за їх продаж. Згідно з судовими документами, програмне забезпечення, яке він продавав, дозволяло користувачам «відвідувати іноземні веб-сайти, до яких не можна отримати доступ з китайських IP-адрес».

Арешт Денга Джінвея відбувся на хвилі боротьби влади за контроль над мережею. У січні цього року китайський уряд розпочав кампанію проти використання VPN. «Багато комерційних постачальників VPN були закриті, а продавців програмного забезпечення для VPN попередили, що їм загрожують арешти та штрафи за поширення ПЗ», - пише BBC. Під тиском уряду компанія Apple видалила 60 програм з китайського магазину додатків, які дозволяли користувачам переглядати веб-сторінки за допомогою VPN. За це рішення компанія зазнала різкої критики. Водночас багатонаціональним компаніям, які працюють в межах Китаю, як і раніше дозволяється використовувати VPN для доступу до корпоративних ресурсів та сервісів.

Раніше цього року Китай запровадив держреєстрацію для магазинів мобільних додатків. Уряд мотивував таке рішення турботою про кібербезпеку користувачів. В листопаді минулого року Китай ухвалив новий закон про кібербезпеку, згідно з яким державний контроль над інтернетом посилюється. Законом забороняється діяльність в інтернеті, спрямована на «повалення соціалістичної системи, розкол нації, підрив національної єдності, захист тероризму та екстремізму». Окрім того, починаючи з серпня 2016 року головні редактори китайських сайтів нестимуть персональну відповідальність за їхній зміст. Керівництво новинних сайтів повинне цілодобово відстежувати зміст заміток і статей, щоб не допустити фактичних, стилістичних та інших помилок.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Goldenfrog.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду