Адвокату відмовили в прес-конференції про кримських політв'язнів напередодні візиту Ердогана до Росії

Марк Фейгін, RFE/RL

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

«На жаль, не зможемо надати майданчик для проведення прес-конференції у зв'язку з тим, що цей інформаційний привід не відповідає формату нашого агентства», – сказано у відповіді інформагентства, яке Фейгін опублікував у соціальних мережах.

Адвокат попросив журналістів поставити запитання двом президентам про стан і переслідування на півострові кримських татар.

9 серпня в Росію з візитом прибув президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Зустріч відбувається на тлі зростання суперечностей у відносинах Анкари із Заходом – після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині, в результаті якого загинули 230 осіб. Туреччина звинувачує Захід у тому, що він проявляє велику стурбованість з приводу дій влади після придушення перевороту, ніж про сам путч.

Двосторонні зв'язки Анкари і Москви різко погіршилися наприкінці листопада 2015 року, коли Туреччина збила російський бомбардувальник поблизу сирійсько-турецького кордону. Росія запровадила торгові санкції щодо Туреччини, а кількість російських туристів, які відвідують країну, впала на 87% в першій половині 2016 року.

Раніше «Репортери без кордонів» висловили своє глибоке занепокоєнння публікацією офіційним російським органом списку «терористів та екстремістів», у якому виявилися щонайменше два кримські журналісти. Серед них фігурує незалежний журналіст Микола Семена та Анна Андрієвська, яка публікувалася у «Центрі журналістських розслідувань». Вона зазнавала переслідувань за ймовірне співробітництво з медіа, що виступають проти приєднання Криму до Росії, проте ані не були судимі, ані осуджені. 

comments powered by Disqus